ORC MÕÕDUKIRJAD


Alates 2020 aastast toimuvad kõik PJK regatid ORC arvestuses.
ORC teemaga on võimalus viia end kurssi ORC ametlikul kodulehel - www.orc.org

LUGEMISEKS:
  • ORC faktid ja mõisted - SIIN
  • ORC-LYS küsimused ja vastused - SIIN

1.     OLULINE: Kõik võistlevate jahtide omanikud, kellel on soov kaaluda jahti, siis andke oma soovist teada raiko.lehtsalu@jahtklubi.ee hiljemalt 22.04.2020.

Kui on piisav kogus soovijaid, siis Jahtklubi rendib mai kuus lühikeseks perioodiks tõstekraanale kaalu ja iga võistleva jahi omanik saab oma jahi üle kaaluda. Täpse graafiku saame kokku leppida kui on teada kindlad soovijad.

Iga jahiomanik vastutab ise andmete õigsuse eest. Jaht peab olema kaalumiseks viidud mõõtmistrimmi vastavalt Eesti Jahtklubide Liidu juhendile.

Kui riiklikud piirangud peaks leevenduma, siis regatid toimuvad vastavalt võistluskalendrile. Mai kuu lõpuni kehtivad Kesknädalaringidel 2019. aasta või TEST ORC Club mõõdukirjad. Alates 03.06 peetavast Kesknädala ringist kasutatakse 2020. aasta mõõdukirju ja varasemate etappide tulemused arvestatakse 2020. aasta mõõdukirjade alusel ümber.

Seega kõigil on võimalus mõõdukirju tellides täpsustada oma jahi kaal peale kaalumist mai kuus. Peale seda väljastatakse ORC Club mõõdukiri. Kellel kaalumist ei ole vaja, saavad tellida muudatusteta mõõdukirjad vastavalt tähtaegadele.

Kui on kaalumise teemal küsimusi, siis võib suhelda otse karlhannestagu@gmail.com


2. OLULINE: Kõik jahiomanikud, kellel on vaja mõõta purjeid, siis andke oma soovist teada ja vastavalt soovijate arvule toimub mõõtmine kas Pärnus või purjed toimetatakse Tallinnasse. Oma soovist andke teada raiko.lehtsalu@jahtklubi.ee hiljemalt 27.03.2020.

Kui on mingeid muid mõõtmise alaseid probleeme, siis andke ka sellest teada samaks ajaks. Kommunikatsiooni kiirendamiseks võib suhelda otse karlhannestagu@gmail.com

Jahtide ühist kaalumist planeerime siis, kui enamus jahid on vees ja õiges mõõtmistrimmis. Täpne aeg selgub jooksvalt vastavalt olukorra muutumisele.


3. Mõõdukirjade tellimine

Mõõdukirju saab tellida EJL kodulehel - www.puri.ee/moodukirjad/moodukirja-tellimine/

Pärnu Jahtklubi kompenseerib 2020. aasta ORC Club mõõdukirjad, mis on tellitud enne:

15.04.2020 ESMANE MÕÕDUKIRI ja MUUDASTUTEGA MÕÕDUKIRI

22.04.2020 MUUDATUSTETA MÕÕDUKIRI

Peame kinni tähtaegadest, et mitte ülekoormata mõõtjaid viimasel hetkel!

 

Teadmiseks mõõdukirja tellijatele:

Tuletame siinkohal meelde, et mõõdukirja andmete õigsuse eest vastutab jahi omanik ja et peale ametliku mõõdukirja vormistamist ei ole võimalik enam parandusi teha.

ORC Club mõõdukirja väljastamiseks vajalike andmetega on võimalik tutvuda ka ORC kodulehel https://www.orc.org/index.asp?id=25

Veiko Rosme
ORC Rating Officer


Eesti Jahtklubide Liiduga on kokkulepe, et Pärnu Jahtklubi jahtide eest saadab EJL Klubile koondarve, mille tasumise järel mõõdukiri reaalselt välja antakse.

Sellest tulenevalt mõõdukirja tellimise hilisem tähtaeg: 22.04.2020

Mõõdukirju tellides märkida tasujaks MTÜ Pärnu Jahtklubi.

Jahid, mille mõõdukiri on tellitud MTÜ Pärnu Jahtklubi nimele, palun saata info ka klubi tegevjuhile raiko.lehtsalu@jahtklubi.ee

PS! ORC Club mõõdukiri on nõutud juba esimese Kolmapäevaringi etapil 06.05.2020. Palume tegeleda oma mõõdukirjadega esimesel võimalusel, et vältida hilisemaid takistusi.

Mai kuus on plaanis korraldada PJK jahtide ühine kaalumine, aeg täpsustub seoses jahtide veeskamisega. Kaalumise eel palume tutvuda mõõtmistrimmiga.


Eesti Jahtklubide Liidu e-poes on avatud uus toode: ESMANE ORC Club mõõdukiri. Esmase ORC Club mõõdukirja saab 2020. aastal tavahinnast soodsama hinnaga tellida ainult neile Eesti registris olevatele jahtidele, millele ei ole aastatel 2015-2019 ORC mõõdukirja välja antud (2019. aasta lõpus väljastatud testmõõdukirjad ei lähe siinkohal arvesse). Nimekirja jahtidest, millele on väljastatud ajavahemikus 2015-2019 ORC mõõdukiri, leiate siit: link.
Esmase ORC Club mõõdukirja maksumus enne 1. juunit 2020 on 26.40 EUR ning alates 1. juunist 2020 49.20 EUR.
Juhime tähelepanu, et välisriikide registrites olevatele jahtidele peab Eestis võistlemiseks olema väljastatud mõõdukiri nende registrijärgses riigis.