tutvustus

Purjespordikool loodi Pärnu Jahtklubi juurde 2008. aastal. 2018. aasta alguse seisuga on purjespordikooli nimekirjas kokku 52 noort purjetajat. Purjespordikoolis on 2 treenerit ja 1 peatreener. Treenerid omavad vajalikku kvalifikatsiooni ning arendavad oma teadmisi ja oskuseid järjepidevalt.

Purjespordikool tegutseb aastaringselt. Kokku on koolil kasutada 52 svertpaati (32 optimisti, 7 laserit, 6 Zoom8, 3 RS Fevat, 2 Lutsi, 1 Finn, 1 29er)  ja 25-jalane kiiljaht „Pille-Riin“.

 

Talvisel purjetamisel on noortel kasutada 5 DN ja 9 IceOptimist jääkelku.

PJK Purjespordikoolil on kaks õppekava: purjetamine ja jääpurjetamine. Mõlemas õppekavas on kolm taset: algõpe, õppetreening ja meisterlikkuse tase. Kõik tasemed haaravad teoreetilist, üldfüüsilist ja praktilist ettevalmistust. Loome õpilastele võimalused täiendada oma purjetamise oskuseid avamerejahtide meeskondades, osaledes kohalikel võistlustel, anname jätkusuutlikult edasi pikaajalistele kogemustele tuginevat tehnilist oskusteavet.

Õppeperiood aastas on 11 kuud ja see jaguneb 3 perioodiks: ettevalmistuseks, võistlus- ja ülemineku-perioodiks. Võistlusperioodil ja ettevalmistuse lõppfaasis toimuvad treeningud 5-6 korda nädalas ning ülemineku- ja talvisel ettevalmistusperioodil 3-4 korda nädalas. Õppe programmi kuulub ka väikelaevajuhtide koolitus. Mitmed 15-aastased roolimehed on juba läbinud kursused ja eksamid.