39th Garda Meeting

Munadepühadel toimuma pidanud võistlus sai lõpuks peetud.
Võistlus lõppes väga äkitselt, kui lähenesid mägedest tormipilved ja võistlussõidud jäeti pooleli. Pilved tulid nii kiiresti peale, et korraldajatel ei olnud aega tegeleda lippudega vaid edastati raadiosaatja kaudu info kõikidele treeneritele, et sõidud on katkestatud ja algab kiire evakuatsioon kaldale. Kõik rajal olevad sportlased sleppi võtta ja kaldale minna. Meie sportlaste kahjuks, sest kõik olid juba viimasel rajalõigul ja oma grupi eesotsas. Aga seekord nii. Tagasi puksiiris sõites oli tuul 30-40 knotsi.
Sportlased kogusid sellelt võistluselt palju uusi emotsioone ja kogemusi. Lisaks said võistelda koos väga väga tugevate vastastega. Harjusid tiheda konkurentsi ja pikkade võistlussõitudega. Meie jaoks on veel harjumatu võistelda pikkadel võistlustel, mis kestavad 4-5 päeva. Päevas 2-3 tunni ajast sõitu. See oli ka üks põhjus, mis võistluse lõppedes meil tulemust veidi rikkus. Vaim ja füüsis ei pea lõpuni vastu.
Väga tore ja vahva oli vaadata kuidas kadettide grupi 7-10 aastased noored purjetajad need võistluspäevad vastu pidasid ja sellistes väga rasketes oludes hakkama said ja paate valdasid. Itaalia on purjetamisriik, kus on palju õppida!
Tuleme siia juba juuni lõpus tagasi, kui toimub Optimisti Maailma meistrivõistlused!
Selle regati lõpptulemused olid sportlastel järgmised:
Hõbegrupis:
41.koht Martin Rahnel
50.koht Andrias Sepp
81.koht Ott Richard Hääl
Pronksgrupis:
9.koht Raul Ottesson
14.koht Laura Marii Taggu
26.koht Ann Carolin Victoria Vürst
31.koht Kaito Haamer

Sportlased on tagasiteel koju ja juba nädalavahetusel stardivad Eesti Karikavõistluste esimesel etapil Saaremaal.