purjetamiskoolitusED

Pärnu Jahtklubi on asutatud 1906. aasta 21. juunil ja esimene purjeregatt korraldati juba järgmisel aastal. Sellest ajast alates on Pärnu Jahtklubi läbi paremate ja keerukamate aegade ühendanud purjetamishuvilisi nii siit samast kui ka kaugemalt, sest on ju Pärnu mereväravaks Raplast Paideni, Viljandist Tartuni ja Valgast Võruni. Rääkimata sellest, et Pärnu on armastatud kuurortlinn paljudele eestimaalastele ning järjest suuremat populaarsust kogumas ka välismaalaste hulgas. Vastavatud lennuliinid Helsingisse ja Stockholmi on muutnud Pärnu lisaks ka veel õhuväravaks.

Tuleb tõdeda, et see klubi poolt 1907. aastal korraldatud võistlus ei olnud kaugeltki esimene. On säilinud üks artikkel 1883. aaasta Pärnu Postimehest, mis kirjutab, et 10. juulil 1883 a oli Pärnu jõel suur paatidega võidupurjetamine, millest võisid osa võtta kõik, kellel paat oli. Kui palju neid paadiomanikke just oli, sellest ajaleht kahjuks ei kirjuta. Samas oli tegemist lausa rahvusvahelise võistlusega, sest ajalehe järgi võitis teise koha ja hõbedast tuletiku toosi üks Inglise aurulaeva kapten. Esimese koha ja laevakompassi võitis – tsiteerin ajalehte – üks vene alam ja päälegi eestlane. Võitja nimi oli Jaan Aadu poeg Hermann, vaese kaluri poeg, kelle paadi ja purjede üle olla seal enne kõvasti naerdud. Alates 65 aastast on Jaan Hermanni nimeline mälestusvõistlus üks Pärnu Jahtklubi traditsioonidest.

Pärnu Jahtklubi missiooniks on Klubi liikmete ja valdkonna huviliste ühendamine ning tingimuste loomine merekultuuri arenguks läbi purjetamise ning järelkasvu kasvatamine.

Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli õpilastele on lisaks treenimisele ja võistlemisele väikeste svertpaatidega kasutada juba aastaid ka kiiljaht, mis on neile hüppelauaks avamerepurjetamisse.

 

Projekt

Kuna Pärnu Jahtklubi juures toimuvad vähemalt kaks korda aastas nii väikelaevajuhi- kui ka raadiosideoperaatori kursuseid ning samuti korraldab Jahtklubi tasulisi vabaajasõite merele aga ka firmaregatte mitmetele ettevõtetele, oleme kohanud järjest kasvavat huvi täiskasvanute purjetamisõppe järele.

2022. aastal otsustas Pärnu Jahtklubi soetada 9 meetri pikkuse kaasaegse ja sportlikku purjejahi Fareast 28 millega viiakse läbi väikelajuhtide kursuslastele 5 tunnine purjetamispraktika ning samuti korraldatakse 4-6 inimesele vabaajasõite merele, purjetamise algkursust, selle läbinutele edasijõudnute kursust ning selle läbinutel avaneb juba võimalus osaleda Pärnu Jahtklubi iganädalastel kolmapäevastel regattidel ja karikasarja võistlustel. Selliselt, kogenud kaptenite käe all omandatud purjetamisoskused võimaldavad hakkama saada pea iga avamerejahi meeskonnas.

Projekti eesmärgiks on populariseerida avamerepurjetamist ning standardiseerida täiskasvanute purjetamisõpet, pakkuda aktiivsetele ja sportlikele inimestele võimalust leida endale uus harrastus, arendada oma oskusi ja teadmisi meresõidu valdkonnas, leida uusi tuttavaid ning veeta aktiivselt aega sarnaste huvidega inimeste kogukonnas.

Email again: