võistluskoondis

PJK koondis luuakse eesmärgiga motiveerida õpilasi saavutama paremaid tulemusi läbi koduse konkurentsi. Koondisesse pürgija loob sisuliselt koostööprojekti jahtklubiga. Üheltpoolt tagab klubi noorsportlasele harjutamistingimused, finantseerib osalemise Eesti Meistrivõistlustel, Eesti Karikavõistlustel ning tagades klubi poolt organiseeritud transpordi, majutuse ja võimalusel toitlustuse. Võimaldab klubi poolset treenerit Eesti Meistrivõistlustele. Sportlane omalt poolt kohustub osalema regulaarselt treeningutel. Tal ei tohi olla võlgnevust. Esindab klubi positiivse sõnaga. Teeb iseseisvalt Eesti Meistrivõistluste registreerimise soodustähtajal. Osaleb kõikidel Eesti Meistrivõistluste etappidel, kui samal ajal ei toimu rahvusvahelisi tiitlivõistluseid. Kannab klubi riietust võistluste avamisel ja lõpetamisel. Teavitab klubi võistlusele eelneval esmaspäeval, kui ei soovi klubi poolt pakutavaid võimalusi võistlusel.

Koondis luuakse PSKs harrastatavates paadiklassides ja jääpurjetamises. Koondislaste maksimaalne arv klassiti on kaks sportlast vastavalt Eesti selle klassi edetabelile. Koondise kandidaat peab mahtuma oma klassi edetabelis vähemalt esimese kolmandiku sisse (välisvõistlejad arvatakse välja). Suvepurjetamises on igal klubi sportlasel võimaluse hooaja jooksul pääseda klubi koondisesse, kui ollakse Eesti Meistrivõistluste etapil üldarvestuse esi-kolmikus. Koondise liikme võimalused rakenduvad alates järgmisest etapist hooaja lõpuni.

Koondise kinnitab Pärnu Jahtklubi juhatus vastavalt PSK õppenõukogu taotlusele. Paadiklassi vahetades muutub sportlane uues paadiklassis kandidaadiks. Saavutades hooaja jooksul esikolmiku koha Eesti Meistrivõistluste etapil, arvestatakase sportlane klubikoondisesse. Teised kooli õpilased, kes ei kuulu koondisesse kuid soovivad võistelda Eesti karikasarjas ja osaleda edetabelis, saavad klubi poolt transpordi ja võistluste teeninduse. Majutuse ja toitlustuse eest tasuvad sportlased ise.

Võistluskoondis:

Talv 2020

IceOptimist
Andrias Sepp

Suvi 2020
Optimist
Andrias Sepp
Martin Rahnel

Laser 4,7
Karel Ratnik
Pert Salundi

RS Feva
paatkond Angeliina Maria Isabel Õunap - Lisbeth Taggu
paatkond Andrias Sepp - Liise Väliste

Laser Standard
Keith Luur