A.Le Coq 59. Muhu Väin on selleks aastaks lõppenud

Laupäeval, 16 juulil lõppes juba 59. korda toimuv Baltikumi vanim ja suurim Muhu Väina regatt.  111 jahti viiest riigist ligi seitsmesaja purjetajaga pardal läbisid nädala jooksul ca 250 miili väisates Pärnu, Kihnu, Haapsalu, Kärdla ja Kalev Jahtklubi sadamaid. Laupäeval, 16.juulil purjetati A. Le Coq 59. Muhu Väina regati viimane etapp regati viimases peatuspunktis Tallinnas – erinevatele gruppidele vastavalt lühiraja ja rannikusõidu formaadis. Regati võitjad ja Eesti Meistrid pärjati õhtul Kalev Jahtklubis.

Pärnu Jahtklubi jahid saavutasid seekord võistlustel väga häid tulemusi.  Seeriaga 1-(2)-1-1-1-2 tuli 2016.a A. Le Coq Muhu Väina regati võitjaks Kalev Jahtklubi jaht Forte Jaak Jõgi meeskonnaga, teise koha sai 10 punktiga Pärnu Jahtklubi jaht Lady Bird, kapten Johannes Puusseppa tiimiga.  Teine Pärnu Jahtklubi jahtTuule Jaan Mugra meeskonnaga jõudis poodiumi kolmandale astmele 13 punktiga.

LADY BIRD, Pärnu Jahtklubi: –  Johannes Puusepp, Jaanus Tagu, Margus Kastehein, Aivar Kullamaa, Andres Ebruk, Hannes Verlis, Gudrun Kaukver, Piret Tank, Ago Pärtel.

TUULE, Pärnu Jahtklubi: Jaan Mugra , Mati Sepp, Ain Sumberg, Ago Vilumaa, Risto  Verevmägi, Marek Lentsius, Oliver Matkur, Reinhold Mutli, Hardi Laurits, Tervo Kuusmaa, Keiti Väliste.

ORC II grupi Bosch Tallinn lühirajal oli parimaks jahiks Adele Harles Liivi roolimisel  jahtklubist Baltsail . Teise koha sõitis välja vaatamata kokkupõrkele jaht Cheriega Margus Zuravljovi juhtimisel Kalev Jahtklubi jaht Amserv Toyota Sailing Team, kolmandana lõpetas jaht Merepärl, kapteniks Alari Akkermann, Pärnu Jahtklubist.
Koondkokkuvõttes võitis A. Le Coq 59. Muhu Väina regati seeriaga 1-1-1-2-(6)-3 Alari Akermanni jaht Merepärl Pärnu Jahtklubist, teise koha sai 13 punktiga jaht Adele klubist Baltsail Harles Liivi meeskonnaga  ning kolmandaks tuli 14 punktiga  Kalev Jahtklubi jaht Amserv Toyota Sailing Team Margus Zuravljovi meeskonnaga.

MEREPÄRL, Pärnu Jahtklubi:  Alari Akermann, Siim Erik Akermann, Janek Akermann, Marko Uulits, Veiko Artel, Arles Artma, Aare Männa, Oskar Seeman.

Regati ESTLYS2 grupi  üldvõitjaks tuli Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Elli ((7)-1-2-1-3-2)Margus Hieti meeskonnaga, teine koht läks Pärnu Jahtklubi jahile Windwalker Priit Jürioja meeskonnaga ning kolmas koht Kalev Jahtklubi jahile Brigitta, roolis Mikk Metstak.

WINDWALKER, Pärnu Jahtklubi: Priit Jürioja, Kaspar Hunt, Raiko Lepik, Silver Nõmm, Hilmar Märtson, Helen Margus ja Maret Pais

Häid tulemusi saavutasid veel  Pärnu Jahtklubi jaht MASU,  kõige noorema kapteniga sellel aasta regatil Keith Luur.  Jaht MASU oli võistluse üldarvestuses kuuendal kohal. ORC II klassis võistles kokku 13 jahti.  Jaht Adventure oli LYS1 arvestuses 9. ndal kohal. Võistlusklassis võistles 20 jahti.

LYS2 klassis saavutasid lisaks WINDWALKER jahile, häid tulemusi 5. koha saavutanud jaht Põhjatäht, kapteniks Tanel Kurs, talle järgnes 6. kohaga jaht Sinilind, kapten Väino Hallikmägi, 7. kohaga jaht Temper, kapteniks Harri Murd, ning 8. kohaga kapten Mart Alliku poolt juhitud jaht Lili Marleen. LYS2 võistlusklassis võistles 15 jahti.

LYS3 klassis saavutas 11. koha Pärnu Jahtklubi jaht LA FOLIE, kapten Olari Karlson ning jaht ALLEGRO, kapteniks Jüri Petrov 20. nda koha. Võistlusklassis võistles kokku 28 jahti.