Aron Poolma krooniti taas maailmameistriks

Leedus Kertuoja järvel lõppenud juunioride jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel tuli DN-klassis seitsme sõidu kokkuvõttes kullale rootslane Oskar Svensson, hõbemedali vääriliselt seilas Rasmus Maalinn Pärnu jahtklubist ja pronksi pälvis poolakas Cezary Sternicki.

Esikolmikule järgnesid võitja kaasmaalane Gustav Linden, Mateusz Gigielewicz Poolast ja avapäeva järel kolmandat kohta hoidnud pärnakas Angus Aarna Ant.

Õrnema soo arvestuses seilas kullale üldarvestuses kümnenda koha saanud pärnulanna Lisbeth Taggu, neidude hõbeda teenis poolatar Laura Banach ja pronksmedal riputati Leedu jääpurjetaja Greta Kalinauskaitė kaela.

Kuni 16aastaste Ice Optimisti klassis ei andnud eestlased teistele suurt sõnaõigust: teist aastat järjest pani oma paremuse maksma Pärnu jahtklubi poiss Aron Poolma, poodiumi teisele astmele seilas võitja tiimikaaslane Emma Mia Kaar ja kolmandaks tuli Anni Kubjas Saaremaa merispordi seltsist. Esimese kuue hulka mahtusid veel pärnakad Leene Väliste, Remo Maripuu ja Laura Marii Taggu.

Väärib märkimist, et Mai kooli 6. klassis õppiv 13aastane Poolma hakkas Pärnu jahtklubi purjespordikooli treenerite käe all meretarkusi õppima juba seitsmeselt ja kõval veel seilamist on ta harrastanud kolm talve. Lisaks purjetamisele kogub energiline noormees jaksu ja vastupidavust 85 ccm krossitsikli sadulas.

"Mul on väga head abilised, uiske teritab ja jääpurjekat hoiab töökorras Tõnis Vare ning võistluste ajal juhendavad mind põhiliselt Elise Umb ja Mihkel Kosk," kiitis kahekordne maailmameister oma taustajõude.

(Joel Kukk/ Pärnu Postimees)