Eesti avamerepurjetajad jahil Sugar lõpetasid hooaja neljanda rahvusvahelise meistritiitli võiduga!

Eile selgusid Itaalias Sistianas Euroopa meistrid sportpaatide avamerepurjetamises. Eestit esindas sellel võistlusel Pärnu Jahtklubi lipu all sõitev Sugar meeskond kapten Ott Kikkase juhtimisel.

Võistlused toimusid 9.-15.10 Sistianas, Itaalias. Kokku oli võistlusel osalemas 21 alust kuuest riigist.


Sõite oli nendele päevadele planeeritud kaheksa, üks pikem coastal sõit ja seitse lühiraja võistlust, kahjuks tuult nii palju ei jagunud ja lõpuks sai kirja üks coastal ja viis lühiraja sõitu. Sugari (Corsa 915) meeskonna lõppskooriks oli 6 punkti (1-1-1-1-2), millega edestasid teise koha saanud Chardonnay meeskonda koguni 14 punktiga.


Kapten Ott Kikkas ütles, et tegemist oli kahtlemata ühe paremini korraldatud võistlusega kus nemad on osalenud, seda nii tehnilistes küsimustes, võistluste korralduses veepeal ja peale võistluspäeva lõppu kaldal, seda kinnitas ka meeskonnas pikalt sõitnud Marjaliisa Umb, kes lisas, et Itaallased on alati rõõmsad neid stardiliinil nähes ja ei tunne kurbust, et meistritiitlid järjest Eestisse lendavad.

Sugari meeskonnale on olnud lõppev hooaeg võituderohke, varasemalt sel hooajal on nad toonud võidud koju mitmelt tähtsalt tiitlivõistluselt:

14.- 21. mail tominud ORC Vahemere Meistrivõistlustel võitis meeskond omas grupis kuldse esikoha


22-30. juunil Porto Cuervos toimunud ORC avamerepurjetamise maailmameistri võistluste C klassi 1. koht


24.-28. augustil Itaalia meistrivõistlustelt avamerepurjetamises Monfalcones oma grupis 1. koht