Eesti vanim ja suurim purjeregatt – AleCoq Muhu Väina regatt, stardib taas.

Reedel, 7. juulil algab juba 60-ndat korda AleCoq Muhu Väina regatt. Juubeliregatt läbib sama distantsi, mis 60 aastat tagasi ainult vastupidises suunas. Regatt saab alguse Haapsalust, edasi liigutakse Kuivastu, Roomasaare, Kihnu, Pärnu ja lõpp-peatuseks on Riia Jahtklubi. Igas peatuses on ootamas nii purjetajaid kui ka külastajaid meelelahutus programm ning regatiküla, kus pakutakse kõigile head ja paremat (Programm). Selleks, et kõik soovijad saaksid tulla autasustamisele ja oma sõpru, tuttavaid, pereliikmeid ja kallimaid õnnitlema, on Muhu Väina koostööpartner GoBus pannud liikuma bussi Tallinnast Riiga ja Riiast Tallinna. Registreeri bussile.

Pärnu Jahtklubist on osalemas 16 purjekat.
Folkbootide seas Caramia, kapteniks Norman Saarso, ORC klassis võistlevad Pärnu Jahtklubist jaht Masu, kapteniks Andrus Aarnda, jaht Ladybird, kapteniks Johannes Puusepp, jaht Tuule kapteniga Kristjan Mugra ning jaht Sugar2 kapteniga Jaan Akermann. ORC II klassis jaht Freya kapteniks Loone Viisut.
  Jaht Ladybird. Foto: AleCoq Muhu Väina regatt 2016

  Jaht Caramia. Foto: Piret Salmistu

ESTLYS klassis on Pärnu Jahtklubi esindamas 6 jahti:  Põhjatäht, kapteniga Tanel Kurs, Nora Lii, kapteniks Ülar Jänes, Põhjakonn mille kapteniks on Peeter Volkov , jaht Nele, kapteniks Kristjan Rähn, jaht Lily kapteniga Rain Liiber ning jaht Temper, kapteniks Harri Murd.  Jaht Temper. Foto: AleCoq Muhu Väina regatt 2016

ESTLYSII klassis esindavad klubi jaht Allegro, kapteniks Jüri Petrov ning jaht LaFolie kapteniks Janno Simm.

Regatti saab jälgida reaalajas GPS seadme järgi koduleheküljelt ning Pärnu DANSKE BANK´i lühiraja sõitudest teeb Eesti Meedia otseülekannet, mida saate jälgida nii Postimees online vahendusel kui ka Pärnu Keskuse suurelt ekraanilt, 13. juulil kell 10.00 – 14.30.

Tuult purjedesse kõigile võistlejatele!

www.muhuvain.ee

FB:/muhuvainaregatt/