Elise Umb – uus treener Pärnu Purjespordikoolis


Pea kuu aega on Pärnu Jahtklubi Purjespordikoolis toimetanud uus treener Elise Umb. Elise tutvustab ennast järgnevalt:

Olen pärit Pärnust, kuid esimene purjetamine Optimistil toimus Kihnus saarel, kus sai enamik aega lapsepõlvest oldud. Alustasin esmakordselt purjetamisega 4,5 aastaselt. Tõsisemate treeningutega jätkasin 2 aastat hiljem. Kõigepealt Optimist klassis, jääpurjekas Ice-Optimistil, jätkasin Zoom8 ja tippsportlasena 470 paadiklassis. Olen purjetanud avamerejahtidel ja uusi kogemusi saanud erinevatelt kaasaegsetelt klassidelt.
Huvi spordi vastu on olnud suur kogu purjetamiseaja jooksul, sest purjetamine on mitmekesine spordiala, kus tipptulemuse saamiseks ei piisa ainult purjetamistreeningutest. Seetõttu tegelenud lisaks paljude erinevate spordialadega.
Kogu elu on seotud spordiga. See viis kaTartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda sporditeaduseid õppima, kus olen läbinud sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis bakalaureuse (purjetamisetreener – kehalise kasvatuse õpetaja eriala) ja magistriõppe (treener – spordijuht eriala). Selle aasta sügisest jätkan õpinguid Tartu Ülikooli doktorantuuris, kus spetsialiseerun treeningõpetusele ja uurin Eesti noorpurjetajaid.
Õpingute jooksul lisaks sportlaskarjäärile olen teinud purjetamisalast treeneritööd erinevates treeninglaagrites ja võistlustel. Igapäevaselt juhtinud ja õpetanud Pop-up merekool “Meresõber” kaks hooaega (2016, 2017). Lisaks olnud personaaltreener spordiklubis.

Treeneriameti Purjespordikoolis valisin sellepärast, et mul on soov edastada enda sportlaskarjääri kogemusi ja õpingutest saadud teadmisi noorpurjetajatele. Pärnu Jahktklubisse treeneriks tulemise kasuks rääkisid ka tingimused, mis on loodud sportlastele ja treeneritel.

Tere tulemast Elise!