Eesti Meistrivõistlused 2021jääpurjetamises

Pikalt oodatud, kaua ettevalmistatud võistlus sai omamoodi lõpplahenduse.
Kauaoodatud kolmepäevaseks Eesti Meistrivõistlusteks valmistusel olime üsna veenudnud, et võistlus toimub Pärnu lahel. Veel hommik enne võistlust oli kõik ideaalne. Jääplats suur ja kiire. Kuid siis saabunud tuul tekitas praod ja lahvandused meie võistlusväljakule. Leiti uus ohutu asukoht ja selleks oli Topu laht. Hommikul kõik sportlased kohtusid seal. Sinna sõites saabusime talve. Tihe lumesadu ja üsna piisavalt lund, kuid tuult ei olnud. Asjad valmis ja jääle - tuult ootama. Kohapeal selgus, et jääplats on Monotüüp XV klassile ja DN sõitjatele veidi väike nii oluliste võistluste jaoks ja seal nemad võistelda ei saa. Saadeti ootama õhtuseid uudiseid, kas järgmiseks asukohaks uuest päevast on Saadjärv.
Küll, aga võistlusala oli piisav Ice-Optimist klassile. Ootasime tuult edasi ja saime väga vaiksetes oludes pidada ära 4 sõitu. Viies sõit, mis oleks mahaviskamise toonud katkestati.
Nende sõitudega jagati välja Eesti Meistritiitlid: Kergekaallased tublid Saaremaa Merispordi Seltsi tüdrukud Anni Kubjas ja Trinette Välisson võitsid kaksikvõidu ja jàrgnes meie klubi sportlane Andrias Sepp kolmanda kohaga.
Teiste noorte Pärnu tulemused jagunesid:
4. Emma Mia Kaar
5. Laura Marii Taggu
6. Angeliina Maria Isabel Õunap
7. Sharon Peetrimäe
8. Martin Rahnel
10. Dagne Aasmaa
11. Aron Poolma
15. Leene Väliste
16. Pirbi Andrena Aarna
18. Daniel Johan Andres Õunap

Õhtuks tagasi koju ja sellega lugesime Ice-Optimist hooaja lõppenuks. Hommikul vara startisime DN sportlastega Saadjärvele, kus kell 11 juba oli esimene start. Teadsime, et ilmateade lubab tugevat tuult üle Eesti. Lõunaks oli see kohal koos lumesajuga ja kohati väga tugevate pagidega. Täiesti vastupidine olu eelmisele pàevale. Oli suuremaid ja väiksemaid kahjusid, aga sportlased ise kõik terved ja kiirusehirmu kõvasti vähem. Saadi kirja viis sõitu.
Järgmiseks hommikuks oli talv võitu saanud ja maha sadanud lumi oli ka DN klassile liiga paksud hanged tekitanud, et ka nendel piirdus võistlus ühe päevaga.
Tulemused:
DN juunior klassis tuli kaksikvõit meile ja kolmas koht läks Saaremaale.
1. Rasmus Maalinn (PJK)
2. Karel Ratnik (PJK)
3. Karl Ader (SMS)
6. Pert Salundi
7. Liise Väliste - parim neiu
8. Lisbeth Taggu (mast läks katki)

Palju Õnne võitjatele ja tänud osalejatele konkurentsi eest!
Sellised olid sellel aastal Eesti Meistrivõistlused.