In memoriam Enn Rähn

Meie hulgast on lahkunud teenekas jahtkapten, tubli isa ja vanaisa Enn Rähn.

Aastal 1975 Pärnu purjetajate perega liitunud Enn valiti juba kolm aastat hiljem Jahtklubi juhatusse.

Elu lõpuni puulaevale truuks jäänud kapten Rähn sai oma esimesed avamerel purjetamise kogemused legendaarsel Folkboodil Uku Viktor Petrovitši alias Krati käe all. Sellele järgnesid edukad seilamised merekooli Alfal ja L6 klassi Peeter pardal. Pärnakad võitsid hea käiguga Peetril mitmel aastal Muhu väina regati, tulid Raadioragetil esikohale ja seilasid edukalt toonase N. Liidu suurimal võidupurjetamisel Balti mere karika regati. Kui Pärnu KEK tõi oma purjetajatele 1982. aastal Poolast plastkerega Conrad 30 klassi jahi, sai puulaeva uueks omanikuks Eesti Maaehitusprojekt. Selle tehingu käigus tuli uus nimi leida ja nii ristiti jaht kapteni vanema tütre auks Neleks.

Viimasel aastakümnetel osales Enn aktiivselt meie klubi koolitustoimkonna koordineerijana uute merekarude väljaõppel. Peale väikelaevajuhtide koolitamise käivitas Enn madruste õppe, mis kulmineerus retkega distantsil Pärnu – Kihnu – Kuiviži – Pärnu. Oma merepisiku pärandas teenekas kapten poeg Kristjanile, kelle viimaste aastate suurimad saavutused tulid jaht Brigittat juhtides.

Pärnu jahtklubi pere jääb kapten Enn Rähni meenutama meest ajastust, kui laevad olid puust ja mehed rauast.

Puhka rahus, hea sõber ja klubikaaslane!

Ärasaatmine toimub 22.08.22. kell 12:00 Paide mnt 2A Matusemajast.