Jääpurjetajad avasid võistlushooaja Võrtsjärvel

Joel Kukk

Eesti, Poola, Soome ja Läti kõval veel purjetajad kihutasid nädalavahetusel Võrtsjärvel hooaja esimesel jõuproovil, Eesti karikasarja avaetapil.

„USAs toimuvateks maailmameistrivõistlusteks valmistuvad Poola koondise mehed otsisid treeniguvõimalusi nii Eestis kui Soomes juba nädal varem, kuni leidsime väga hea jäävälja Võrtsjärvel,“ rääkis Eesti jääpurjetamise liidu president Alari Akermann, lisades, et laupäeva hommikuks rivistus neljast riigist kohale jõudnud üle poolesaja roolimehe stardijoonele. Väärib märkimist, et poolakate seltskonda kuulus tervelt neli maailmameistri tiitliga pärjatud sportlast.

DN-klassis pani kümne sõidu kokkuvõttes oma paremuse maksma Tomasz Zakrzewski, teise auhinna vääriliselt purjetas Lukasz Zakrzewski ja kolmandaks tuli Eesti parimana Argo Vooremaa Haapsalust. Esikümnesse mahtusid võitja kaasmaalased Robert Graczyk, Jarek Radzki, Karol Jablonski, Darek Kardas ja Adam Szczesny. Hiidlane Joonas Kiisler oli kaheksas ja kalevlane Marek Lentsius sai kümnenda tulemuse. Pärnu jahtklubi lipu all purjetajatest oli 12. kohaga parim Mihkel Kosk.

Juunioride konkurentsis võitis esikoha omaealiste viiekordne maailmameister Rasmus Maalinn Pärnu jahtklubist, teise poodimikoha hõivas võitja klubikaaslane Andrias Sepp ja kolmandaks tuli Jorgen Kuivonen Hiiumaalt. Esikolmikule järgnesid saarlane Karl Ader, poolakas Jakub Kaminski ja hiidlane Ott Saar. Õrnema soo parim võistleja oli pärnulanna Liise Väliste, kes lõpetas regati kaheksandana.

Kuni 16aastaste Ice Optimisti klassis napsasid paremad palad Pärnu jahtklubi purjespordikooli piigad: esimese auhinna vääriliselt seilas Laura Marii Taggu ja teiseks tuli avapäeva liidrina lõpetanud Leene Väliste. Pärnakas Aron Poolma saavutas kolmanda koha, neljas oli Trinette Välisson Saaremaa merispordi seltsist, viienda koha sai Sharon Peetrimäe Pärnust ja kuuendaks tuli saarlane Anni Kubjas.

“Võrtsjärve jää oli ideaalne, rada kiire, tuult mõõdukalt ja korraldus super, oli küll külm, aga naudingut kõigil kuhjaga.” hindas Pärnu jahtklubi noori juhendav treener Elise Umb nädalavahetuse regatti ja lisas, et erilist kiitust väärib lapsevanematest koosnenud toetusmeeskond, kes pakkus noortele purjetajatele sõitude vaheajal võimalust grillvorstikesi süüa ja käsi soojendada.

Eesti jääpurjetajate hooaeg jätkub Saaremaa meistrivõistlustega ja jaanuari viimasel nädalavahetusel selguvad Eesti meistrid. Vana Maailma tšempionaadi medalitele võisteldakse veebruari lõpus kas Eestis või Lätis ja märtsis korraldavad leedukad juunioride MMi.