Jääpurjetajad kihutasid Saaremaal pjedestaalile

Kõval veel purjetamise Eesti karikasarja avaetapil seilas Saaremaal Roomassaare sadama akvatooriumil neljas arvestuses kokku 44 sportlast. Pärnu jahtklubi roolimeestest oli edukaim Rasmus Maalinn, kes DN-klassis pani seitsme sõidu kokkuvõttes oma paremuse maksma.

Teiseks tuli Argo Vooremaa Haapsalust ja kolmas oli hiidlane Joonas Kiisler. Esikolmikule järgnesid Hardi Laurits (Haapsalu) ja pärnakad Kristian Allikmaa ja Meelis Kosk.

DN-klassi juunioride regativõidu viis Jorgen Kuivonen Hiiumaale, pjedestaali teisele astmele purjetas Andrias Sepp Pärnu jahtklubist ja kolmas oli saarlane Karl Ader. Neljandaks tuli võitja klubikaaslane Ott Saar, viies oli Angus Aarna Ant Pärnust ja kuuenda koha sai Georg Paomees Saaremaa merispordi seltsist. Karel Ratnikule kuulus kaheksas koht.

Kuni 16aastaste Ice Optimisti klassis napsasid üheksa sõidu kokkuvõttes kaksikvõidu Saaremaa piigad: Esimese auhinna vääriliselt kihutas Mia Kubjas, teiseks tuli Anni Kubjas ja kolmas oli Pärnu poiss Aron Poolma. Regati avapäeval vaikses tuules kaks sõitu võitnud pärnakas Uku Melnits pidi leppima neljanda kohaga, Remo Maripuu oli kuues, Lisanna Kasenurm üheksas ja Matis Talv kümnes.

“Läks aega, aga lõpuks saime ka meie jääle! Talv on olnud korralik, jääd samuti nagu olnud, aga mitte mitte sobival ajal ega sobivas kohas,” rääkis Pärnu jahtklubi purjespordikooli peatreener Elise Umb, miks lükati esimest võistlust aina edasi. “Esimene nädalavahetus jääl oli informatiivne, nüüd teeme ettevalmistusi juba nädala lõpus algavateks juunioride maailma- ja Euroopa meistrivõistlusteks.”

Reedel selgub, kas tiitlivõistlusteks tuleb sõita Leetu või mõnda teise riiki.

(Joel Kukk/ Pärnu Postimees)