Jüri Šaraškin lahkus meie hulgast

Teatame kurbusega, et 10. juunil lahkus meie hulgast Pärnu Jahtklubi auliige Jüri Šaraškin. 1938. aastal sündinud Jüri hakkas purjetama aastal 1953 Pärnus.

Purjetamises võitis Jüri oma esimese Eesti meistrikulla aastal 1960 klassis 5,5R. Aastatel 1964, 1968 ja 1970 tuli ta Eesti meistriks Finn-klassis. Avamerepurjetamises võitis Jüri kaheksa Eesti meistritiitlit.

Aastatel 1969 – 1979 võitis ta jääpurjetamises medaleid nii Euroopa-, N Liidu- kui Eesti meistrivõistlustel. Meistersportlase tiitel anti Jürile jääpurjetamises aastal 1962 ja purjetamises aastal 1971.

Jüri Šaraškin oli rahvusvahelise klassiga mõõtja ja kõrgelt hinnatud purjekonstruktor. Üle paarikümne aasta oli ta Rahvusvahelise Purjetamisliidu (World Sailing) Finn-klassi peamõõtja. Tema suureks teeneks on tänapäevaste Finnide täpse ja järjepideva mõõtmise tagamine nii, et paadid oleksid võisteldes võimalikult sarnased.

Jüri on kuulunud nii Eesti Jääpurjetamis- kui Purjespordiföderatsiooni presiidiumi. Ta valiti 2015. aastal silmapaistva panuse eest klassi arengusse Rahvusvahelise Finn klassi kuulsuste halli. Eesti purjetamisele osutatud teenete eest omistati talle 2013. aastal Eesti Jahtklubide Liidu aumärk. Ta oli Pärnu Jahtklubi auliige aastast 2009, samuti Kalevi Jahtklubi ja Eesti Spordiseltsi Kalev auliige aastast 1978. Tänavu autasustas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Jüri Saraskinit Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Pärnu Jahtklubi pere avaldab Jüri lähedastele sügavat kaastunnet.