Kodulinna merekarusid jagub mitme jahtklubi meeskonda

Täna Pärnus algaval ja nädal hiljem Hiiumaal Kärdlas lõppeval 66. Muhu väina regatil osalevad kodulinna jahtklubi lipu all purjetajad 13 meeskonnaga.

Suuremate aluste gruppides kuuluvad pärnakatest favoriitide hulka Euroopa- ja maailmameistri Ott Kikkase tiim jahil Sugar Marjaliisa Umbi juhtimisel ja mullust regativõitu läheb kaitsma Brigittal purjetav meeskond eesotsas Priit Jüriojaga. Viiendat korda Pärnu jahtklubi ajaloos seilab Muhu väina regatil vaid õrnema soo merekarudest koosnev võistkond jahil Sly Nele Leit-Teetlausi juhtimisel. Suvepealinna teenekaid purjetajaid jagub teistegi klubide meeskondadesse: saarlaste Pinta tiimi tugevdavad vanameister Mati Hool ja ekskommodoor Egon Elstein ning Evelyn III roolib Keith Luur. Pealinna kalevlase Harles Liivi Shadowi pardal sätib soote Janno Hool.

„Viimased kümme aastat olen regati korralduskomitee liikmena hoolitsenud kaldal selle eest, et võistlus laabuks häireteta,” kõneles Pärnu jahtklubi tegevjuht Raiko Lehtsalu, kes on Muhu väina regattidel võitnud nii kulda, hõbedat kui pronksi. Lehtsalu sõnade kohaselt peab ta tagama, et kõik Pärnusse saabuvad jahid klubi ujuvsildade äärde mahuksid ja sooja toitu tuleb pakkuda rohkem kui 650 inimesele.

Maratonregati direktor on tallinlanna Agnes Lill, Pärnu jahtklubist kuuluvad võistluskomiteesse Tormi Jõgi, Külli Martinson, Inga Mustonen, Jüri Sõber, Sven Feofanov, Andrus Aarna ja Angus Aarna.

Laupäeva õhtul lahutas jahtklubi õuel nii purjetajate, linnarahva kui suvepealinna külaliste meelt diskor Margus Kaukes ja pühapäeval on lava Liis Lemsalu bändi päralt.

(Joel Kukk/ Pärnu Postimees)