Kokkuvõte Jääpurjetamise juunioride Maailma Meistrivõistlustelt.

Täna (18.02.2020) peeti kokku 5.sõitu. Esimesed sõidud väga tugeva tuulega, viimaseks sõiduks tuul vaikis. Tuul puhanguline ja järvele iseloomulik keerutav
Oli õnne ja õnnetusi.
Enamikele meie sportlastele oli selle hooaja kolmas päev jääl, siis iga sõiduga tundsid sportlased ennast kindlamalt. Karel Ratnik ja Pert Salundi, kes sellest aastast vahetasid klassi suurema vastu ja võitlevad DNis, siis julgust tuli iga hetkega juurde.
Rasmus Maalinn, kellel sellest aastast juba kümneid treeningpäevasid näitab ka seda enda tulemuses. Olles peale 5 sõitu võistluse liider.
Ice-Optimist klassis on Andrias Sepp teisel kohal. 3 punkti maas esikohast, Poola tüdrukust. Ühes sõidus ebaõnnestus, kui soodisõlm vedas alt ja soot lahti jooksis.
Lisbeth Taggu on tüdrukutest kolmas. Peale esimest sõitu juhtunud kokkupõrkest said kannatada tema roolisüsteem, tala ja uisk. Kiire parandus, aga kõike korraga lõplikult parandada ei jõudnud ja kahe järgmise sõidu tulemused kannatasid selletõttu.
Angeliina Ōunapil ei olnud õnne stardipositsioonidega ja pidi mitmel korral ebasoodsale poolele startima. Kui õnnestus õigelt poolelt startida, siis sai kirja korraliku tulemuse.
Meie kõige nooremad ja vähemate jäätundudega jääpurjetajad Emma Mia Kaar ja Laura Marii Taggu veel harjuvad ja kohanevad, sest eelmine talv on kauge minevik.
Elame kaasa ja hoiame pöidlaid homseks. 2 sõitu veel ja siis algavad Euroopa Meisteivõistlused.
Vaata tulemusi:  https://idniyra.eu/after-5-races-world-dn-junior-and-ice-optimist-championships-2020/?fbclid=IwAR2P5HN7BOA_WxFQKPL3EfXTrevrRMmSZiiPsfDUfZ2G-Qm1-UZxAi2MpyA