Kolme riigi jääpurjetajad kihutasid Saadjärvel

Joel Kukk

Nädalavahetusel jahtis poolsada kõval veel purjetajat neljas arvestuses Saadjärvel Eesti karikasarja punkte ja Saaremaa meistrimedaleid.

“Algul pidi võistlus toimuma Roomassaare külje all Topu lahel, aga viimasel minutil otsustasime regati korraldada Saadjärvel, kuna ilmaennustajad prognoosisid sisemaale paremaid tuuleolusid,” rääkis Eesti jääpurjetamise liidu president Alari Akermann, kelle sõnutsi jagus mõlemal päeval parasjagu tuult Eesti, Läti ja Poola roolimeeste omavaheliseks jõuprooviks.

DN-klassis pani Eesti karikavõistluste teisel etapil 26 võistleja seas oma paremuse maksma Argo Vooremaa Haapsalust, teise auhinna teenis lõunanaaber Artis Berzins ja kolmandaks tuli pärnakas Mihkel Kosk. Esikolmikule järgnesid Eigo Helimets Tartust ja poolakad Darek Kardas ning Jerzy Taber.

Avapäeva kolme sõidu järel kuulutati Saaremaa meistriks Kosk, hõbeda sai Berzins ja pronksile tuli Vooremaa.

Juunioridest võitis karikasarja Jorgen Kuivonen Hiiumaalt, teise koha sai Daniel Rüütel Saaremaalt ja kolmas oli Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandik Angus Aarna Ant. Neidude konkurentsis oli kiireim üldarvestuses neljanda koha saavutanud pärnulanna Lisbeth Taggu.

Saaremaa meistriks pärjati vaid ühel päeval võistelnud pärnakas Rasmus Maalinn, teiseks tuli Kuivonen ja kolmandaks Rüütel.

Kuni 16aastaste Ice Optimisti klassis riisusid nii karikavõistlustel kui Saaremaa tšempionaadil koore Pärnu jahtklubi noored: võidurõõmu nautis Aron Poolma, pjedestaali madalamad astmed hõivasid Emma Mia Kaar ja Leene Väliste.

Monotüüp XV kahemehe-jääpaatide võidukihutamisel olid kahe päeva kokkuvõttes parimad Indrek Aavik ja Siim Valgre Saaremaa merispordi seltsist, järgnesid võitjate klubikaaslased Ott Kolk ja Andrus Padu ning Joosep Laus ja Kaur Lember.

Alaliidu eestvedaja Akermann märkis, et tänavune hooaeg on Eesti jääpurjetamisele märgilise tähendusega, kuna 50 aastat tagasi krooniti Ain Vilde USAs Gulli järvel esimeseks DN-klassi maailmameistriks.

“Seni on eestlastest peale Vilde võitnud MM-regati vaid Mati Kuulmann 1980. ja Tiit Haagma 1984. aastal,” meenutas Akermann eestlaste hiilgeaegu, lisades, et meie juunioride tiitlivõidud annavad lootust vaadata tulevikku optimistliku pilguga.

Jääpurjetajate hooaeg jätkub juba eeloleval nädalavahetusel Eesti lahtiste meistrivõistlustega.