Kuldaju novembrimängu võitis Lumo

Meie klubi mõttesportlaste Kuldaju sarja kolmandal etapil oli parim Lumo laudkond, kus ajusid ragistasid Jaanika Nigula, Heigo Nigula, Peep Kerge, Bärbel Kerge, Aile Alberg, Ando Alberg ja Virge Kirsch. Teise koha saavutanud Emeraldi tiimi kuulusid  Kardo Kutan, Kerli Kutan, Tiit Karu, Riina Laur, Jüri Rao, Piret Vilu ja Ivo Mihhotin. Kolmanda auhinna pälvis Jäälinnu võistkond koosseisus Margo Põbo, Marleen Põbo, Meelis Küpar, Raivo Rohtoja, Danel Tammeleht ja Mart Mängel.

Väärib märkimist, et kõik kolm tiimi kogusid võrdselt 31 punkti ja paremuse selgitas lisaküsimus: Mis aastal nimetati Sorgu regatta Peeter Sõbra mälestusvõistluseks?

Esikolmikule järgnesid tihedas grupis Riin, Siren ja Callisto.

Omajagu peamurdmist tekitas küsimus: Kes on kunagi nii rääkinud

Minu eelmine jaht kandis skandinaavlaste peajumala Odini tütre nime. Uurisime veidi nende tegelaste sugupuud ja leidsime, et Odini perest ei tohi kaugele minna. Kaalumisel oli Huja, kuid sellest nimest loobusime kähku, et idast tulnud purjetajatele mitte rõõmu valmistada. Lõpuks leidsime, et Odini naine ja armastusjumalanna on parim nimi.

(Joel Kukk)