Maailmameistrivõistlused optimist klassile

5. juuli:
Kvalifikatsioonsõidud said eilsega peetud. Kokku 5 sõitu, parimana pääses pronksgrupis Martin Rahnel. Kaito Haamer, Andrias Sepp, Raul Ottesson ja Ott Richard Hääl jätkavad emerald grupis. Oma tulemustega täitsid nad ühe vaheeesmärgi, milleks oli saada pääse Team Race võistlusele, kvalifitseerumine 45 riigina, 48 pääses.
Täna oli eelsõitude päev ja kes edasi pääsesid jätkavad võistlust homme.
Esimesteks vastasteks saime tiimidest 4 riigi ehk USA. Korralik vastane, kes meid võitis. Järgmisena saime vastaseks Tšehhi 21 tiim, kelle võitsime. Tänu võidule saime veel edasi ühte sõitu. Sealne vastane oli Singapur, 37 tiim. Tasavägine võistlus, aga kahjuks kaotasime. Sellega sai läbi ka meie Team Race võistlus.
Homme vaba päev ja ülehomme jätkuvad Maailma meistrivõistluste finaalsõidud, mis kestavad 3 päeva.

10.juuli:
9 päeva kestnud võistlused on selleks korraks läbi. Ükski meie sportlastest ei ole veel nii pikal Optimisti võistlusel osalenud, kus purjetamist oli 7 pikka päeva ja mõõtmise päevad juurde.
Kokku osales 259 sportlast.
Hea oli näha, kus iga päevaga õpiti ja prooviti uusi teadmisi rakendada. Kindlasti oli näha ka väsimust, sest pole harjunud nii kaua kestva võistlusega, nii suure võistlusväljaku ja pikkade sõitudega. Konkurendid olid väga tugevad, kus vigu ei andestatud ja kaotus oli kiiresti ja suur tulema. Meie sportlased asuvad järgmistel kodustel võistlustel juba starti palju enesekindlamalt.
Tänud kõikidele toetajatele ja kaasaelajatele! 2022 aasta Maailma meistrivõistlused toimuvad Türgis