Martin Rahnel krooniti maailmameistriks

Pärnu jahtklubi purjespordikooli treenerite kasvandik Martin Rahnel võitis Kakumäe lahel Tilgu sadama akvatooriumil Zoom 8 klassi maailmameistrivõistlustel kulla.

13aastane Rahnel seilas kümnest sõidust kuuel esimesena finišisse ja sai ühe teise, kolmanda, neljanda ning viienda koha. Hõbemedali teenis Rasmus Randmäe Rein Ottosoni purjespordikoolist ja pronksi pälvis Kaito Haamer Uku Kuuse koolist. Esimese kuue hulka mahtusid veel taanlane Nikolaj Jakobsen, pealinna poiss Raul Ottesson ja põhjanaaber Nathaniel Shahar.

„Neljandat hooaega purjetav Martin oli tänu väga heale füüsilisele vormile kõigist konkurentidest selgelt üle just tugevate tuultega,“ rääkis MMil meie noori juhendanud Imre Taveter, lisades, et pärast nelja järjestikust sõiduvõitu otsustas noor pärnakas targalt sõites ja põhikonkurente jälgides riske vältida.

Pärnu purjespordikooli peatreener Elise Umb nimetas Rahneli trumpideks mitmekülgsust. „Heale tuule tunnetamisele on kindlasti kaasa aidanud lohesurfi harrastamine ja kergejõustiku treeningud on andnud talle tugeva toonuse,“ ütles Umb, kelle sõnutsi tõusis Martin algajate LHV-sarjast juba aastaga Eesti Optimistil purjetajate paremikku.

Õrnema soo võistlustlusel seilas pjedestaali kõrgeimale astmele Rein Ottosoni kooli kasvandik Elisabeth Ristmets, hõbemedal riputati kalevlanna Britta Maipuu kaela ja pronksi pälvis Maja Brønlund Olesen Taanist. Pärnu jahtklubi lipu all seilanud piigadest sai Laura Marii Taggu 18. koha ja Dagne Aasmaa oli 30. MM-regatil võistles 64 sportlast ja esindatud oli kuus riiki.

Joel Kukk (Pärnu Postimees)