Mereohutuse koolitus Pärnu lahel 3.10.20

2. ja 3. oktoobril toimus esimene klubiõhtu teemal Mereohutus. Esimese päeva teoorialoengus rääkis klubiliige ja vabatahtliku merepääste liige Norman Talson enim levinud ohtudes merel ja tõi elulisi näiteid. Alari Akerman rääkis oma kogemusest meeskonnaliikme päästmisest tormisel Pärnu lahel.

Laupäeval said kõik soovijad minna ise jahiga merele ja proovida ära MOB situatsioon. Praktiline koolitus toimus kahel jahil. Riin oli täispurjedes, kui meeskonnaliige üle parda kukkus ning päästmine pihta hakkas. Harjutati mitu korda ja kasutati erinevat taktikat teadvusetut meeskonnaliiget jahti saada. Kuna teadvusetu inimene on väga raske ja antud jahi ahter kitsas, siis prooviti spinnifalliga kannatanu jahile tõmmata ja see õnnestus edukalt.

Teine jaht Lumo tegi olukorra läbi mootoriga, jahiga manööverdamine oli lihtsam ja vette kukkuja päästmine kiirem.

Kogu tegevus toimus Pärnu PPA Merepäästeüksuse valvsa pilgu all. Vees olijatel oli seljas kuivülikond ja päästevest. Suured tänud ja kummardus Normanile eestvedamise ja organiseerimise eest. Uus samalaadne koolitus on plaanis läbi teha uue aasta kevadel enne purjetamishooaja algust.

Ohutus eelkõige!

Vaata galeriid!