Mihkel Kosk võitis Euroopa hõbeda

Pärnu jahtklubi jääpurjetaja Mihkel Kosk seilas Leedus Kertuoja järvel DN-klassi Vana maailma tšempionaadil hõbemedali vääriliselt. Viies sõidu kokkuvõttes teenis kulla poolakas Tomasz Zakrewski ja pronksile tuli meistri kaasmaalane Robert Graczyk.

Teistest eestlastest sai Argo Vooremaa 12. koha, Marek Lentsius oli 19. ja Hardi Laurits 22.

Väärib märkimist, et mullu Euroopa jääpurjetamisliidu presidendiks valitud Kosk võitis 2019. aastal DN-klassis Euroopa pronksi ja pärjati aastal 2013 jahi Sugar 2 kaptenina avamerepurjetamise Euroopa meistriks.

“Kuna Eestis ei olnud sobilikku jäävälja, kogunesid üheksa riigi 109 sportlast nädalavahetuseks Lätti Valmiera lähistele Burtnieki järvele, aga ohtralt sadanud lumi ei võimaldanud seal regatti korraldada,” rääkis Eesti jääpurjetamise liidu president Alari Akermann, kelle sõnutsi jõudsid kõval veel seilajad kolmapäevaks Leetu.

Avapäeval lubas napp tuul korraldada vaid ühe võistlussõidu, eile seevastu läks päev täie ette. Täna ootasid EMi korraldajad pool päeva tuult ja kuna õhk ei hakanud märkimisväärselt liikuma, kuulutati meistrivõistlused lõppenuks.

Meie noorte jääpurjetajate järgmine suurem võistlus on 5. märtsil Leedus algav DN-klassi juunioride ja Ice Optimistidel purjetavate noorte Euroopa meistrivõistlused.