Muhu Väina regatile on registreerinud 140 jahti

Reedel algavale Muhu väina regatile on registreerunud 140 jahti, mis on kõigi aegade suurim osalejate arv.

Esmaspäevase seisuga on regati infojuhi Piret Salmistu teatel kirja pandud 140 jahti, neist 34 on välismaalt: üks Soomest, kaks Leedust, 14 Lätist ja 17 Venemaalt. “Sellist hulka väliskülalisi pole regatil kunagi käinud. Paljud nendest on regatil käinud kümneid kordi ja kutsuvad igal aastal aina rohkem kaasmaalasi siia,” lausus Salmistu.

“Regatil osaleb üle 830 purjetaja, nende kõrval korraldajad ja kaldateenistused,” loetles Salmistu. “Pilt nii merel kui sadamates tuleb uhke.”

Salmistu sõnutsi on 140 jahti piir ja korraldajad rohkem registreerujaid ei oota. “Kuna võistlusteade seab sellele reeglid, ei tule osalejaid ilmselt juurde,” arvas ta. “Lootsime juubeliregati puhul suuremat osavõttu, kuid 140 jahti on kahtlemata äärmiselt meeldiv üllatus, eriti välismaiste jahtide puhul.”

7.–15. juulini toimuva A. Le Coqi 60. Muhu väina regati sadamad sel aastal on Haapsalu, Kuivastu, Roomassaare, Kihnu, Pärnu ja Riia. Avastart antakse laupäeval Haapsalus. Registreerimise ja mõõtmisprotsessiga alustatakse erinevalt tavapärasest juba reedel. Esimese etapi start antakse laupäeval, mitte pühapäeval nagu tavaliselt.