Neljas võistluspäev möödus Pärnu jõel tugeva tuulega ja rohkete emotsioonidega

„Team race“ võistlussõite alustati kell 11.00 Pärnu jõel. Vaatemänguline võistlus pakkus emotsiooni nii kaasaelajatele, pealtvaatajatele ning võistlejatele.

„Hämmastavalt edukas päev oli. Kui eile koosolekul arutati mitu sõitu teha, tekkis kahtlus,  et 45 sõidu läbiviimine on keeruline,  siis tulemus oli hoopiski lihtne arusaadav ja vaatemänguline. Kiidan seekord merepealset meeskonda, kes andis endast parima et võistlus läbi viia“ Jüri Sõber, peavõistlusjuht.

Võistluste alguses oli ilm pilves ning tuul puhus üpriski soodsalt. Tuul tõusis lõunaks ning katkestati võistlused. Looduse poolt peale sunnitud paus oli võistlejatele meelepärane, sest kõik said puhata. Merele mindi tagasi kell 15.00 ning planeeritud võistlussõidud sai ellu viidud. Finaalid algasid õigeaegselt ning kokkulepitud online ülekanne sai toimida. Eesti Meedia tegi online ülekannet nii Postimees veebis kui ka näidati võistlusi Pärnu Keskuse suurelt ekraanilt.

Optimist klassi meeskonnavõistlustest võttis osa kuus riiki – Taani, Rootsi, Soome, Läti ja Eesti. Kokku tehti nii poiste kui tüdrukute peale 30 sõitu. „Round robini“ sõidud võitis Soome tüdrukute meeskond, kuhu kuulusid Amanda Vuotilainen, Aada Maula, Hanna Lehtinen, Anna Partti, Xiaojian Keinänen. Järgnes Rootsi tüdrukute meeskond ning kolmanda koha saavutas Läti.  Finaalsõitudesse läksid Rootsi ja Soome meeskonnad. Rootsi tüdrukute tiim mõlemad finaalsõidud. Rootsi meeskonda kuulusid – Maya King, Flippa Henriksson, Elsa Aronsson, Luise Zetterström ja Jannifer Öhrnell.

Parim poiste meeskond oli Rootsi. Rootsi meeskonda kuulusid Simon Granath, Rasmus Granzin, Christoffer Hallin, Johan Bengtsson, Victor Björk.  Rootsi poisid võitsid nii „Round Robin“ kui ka mõlemad finaalsõidud. Teisele kohale purjetasid Läti meeskond ning kolmanda koha said soomlased.

(c) Anneli Lepp

(c) Silver Köster

(c) Piret Pais

Võistluste tulemused ja meeskonnad on leitavad

koduleheküljelt

Laupäeval kell 10.00 algab viimane võistluspäev ning prognoositud auhinnatseremoonia algab kell 17.00