Noored jääpurjetajad seilavad MM-regatil medalikursil

Leedus Kertuoja järvel alanud juunioride kõval veel purjetamise maailmameistrivõistlustel on DN-klassis viie sõidu järel liider rootslane Oskar Svensson, järgnevad Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandikud Rasmus Maalinn ja Angus Aarna Ant. Esimese kuue hulka mahuvad veel poolakad Cezary Sternicki, Jakub Kaminski ja Mateusz Gigielewicz.

Neidude konkuretsis juhib tiitlivõistlust pärnulanna Lisbeth Taggu, talle hingavad kuklasse Laura Banach Poolast ja Greta Kalinauskaitė Leedust.

Kuni 16aastaste Ice Optimisti klassis on jäme ots pärnakate käes: liidrikohta hoiab mullune noorte maailmameister Aron Poolma, teisel kohal asub parim tüdruk Emma Mia Kaar ja kolmas on Remo Maripuu. Piigade arvestuses on pärnulanna Leene Väliste teine ja saarlanna Anni Kubjas kolmas.

Pärnu noori sportlasi juhendavad Leedus treenerid Elise Umb ja Tõnis Vare ning saarlaste tegemistel hoiab silma peal Viktor Umb. Lisaks neile aitavad jääpurjetajaid jõu ja nõuga mitmed lapsevanemad.  

„Suhteliselt vaiksed ja keerutavad tuuled muutsid võistluse lumisel raja lüpris keeruliseks,“ ütles kuuekordne omaealiste maailmameister Maalinn, lisades et loodab viimaste sõitudega rootlasele kõva lahingu anda.

Väärib märkimist, et mullu juunioride MM-tiitli võitnud Svensson asub DN-klassi täiskasvanute reitingutabelis kolmandal positsioonil.

(Joel Kukk/ Pärnu Postimees)