Noored merekarud purjetasid Saaremaal pjedestaalile

Svertpaadipurjatajate Eesti karikasarja esimesel etapil, Saaremaa merispordi seltsi regatil võistles neljas arvestuses kokku 167 roolimeest Eestist ja Lätist. Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilased teenisid ühe esimese, kaks teist ja ühe kolmanda auhinna.

Reedel ja laupäeval kostitas ilmataat noori purjesportlasi mõnusa tuulega, kuid pühapäeval ei lubanud liiga tugevad iilid merele minna ja regati tulemused selgusid kuue sõiduga.

Pärnakatele oli edukaim ILCA 4 klass, kus kaksikvõit kuulus meie poistele: Andrias Sepp pani oma paremuse maksma, teise koha saavutas Angus Aarna Ant ja kolmandaks tuli Saaremaa piiga Meribel Vahstein. Õrnema soo konkurentsis seilas pärnlanna Liise Väliste Vahsteini ja Läti neiu Karlīna Vaivode järel poodiumi kolmandale astmele.

„Oli põnev võistlus, kus esikolmiku omavaheline paremus selgus alles viimase sõidu järel,“ ütles Pärnu jahtklubi purjespordikooli peatreener Elise Umb.

Kuni 16aastaste Optimisti klassis oli parim kalevlane Alexander Eberle, järgnesid William Liiv Rein Ottosoni purjespordikoolist ja Susanna Maria Jõgi Tallinna jahtklubist. Üldarvestuses neljanda koha saanud Liise-Kärt Liiber teenis tüdrukute teise auhinna ja kolmandaks tuli Elle Marie Kangur Kalevi jahtklubist. Liiberi klubikaaslastest mahtusid esikümne hulka Sharon Peetrimäe viiendana ja Leene Välistele kuulus seitsmes koht.

„Meie noorte esinemisega võib üldjoones rahule jääda, nad tõestasid taas, et suudavad tugevas tuules edukalt võistelda, kuid eriti tore on tõdeda, et Optimisti klassis kuuluvad Pärnu paremas tüdrukud Eesti tippseltskonda,“ kiitis treener Umb oma õpilasi, lisades, et Liise-Kärt Liiber tagas endale pääsu Euroopa meistrivõistlustele Kreekas.

Klassis Zoom8 võitis regati Sandra Sinivee Kuusalu jahtklubist ja RS Aero paatide konkurentsis oli parim Liina Kolk Saaremaalt.

Eesti karikasari jätkub juuni teisel nädalavahetusel Lohusalus Tallinn jahtklubi regatiga klassides ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7, RS Feva, RS Aero, 29er, 49er ja 49erFX.