Noored merekarud seilasid pjedestaalile

Eesti svertpaadipurjetajate karikasarja etapil Haras võitsid Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilased kolm esikohta.

Zoom8 klassis pani oma paremuse maksma Laura Marii Taggu, kes suutis kaheksast sõidust koguda neli esimest, ühe teise ja kaks viiendat kohta. Pjedestaali teisele astele purjetas Elisabeth Ristmets Rein Ottosoni purespordikoolist ja kolmandaks tuli Susanna Maria Jõgi Tallinna jahtklubist. Võitja klubikaaslane Emma Mia Kaar sai 35 konkurendi seas 12. koha.

ILCA 6 paatidel purjetanud kuni 19aastaste noormeeste konkurentsis saavutas regativõidu pärnakas Andrias Sepp, järgesid pealinna roolimehed Martin Lipp, Remy Tupits ja Sepa tiimikaaslane Angus Aarna Ant.

ILCA 7 klassis oli alla 21aastaste parim Karel Ratnik Pärnust, teiseks tuli lõunanaaber Kārlis Junkers ja kolmanda koha vääriliselt seilas Robin Juul Tallinnast.

“Kolm päeva kestnud regatil tuli noortel purjetajatel oma oskuseid näidata väga erinevates ilmaoludes,” rääkis Haral meie neidusid ja noormehi juhendanud Viktor Umb, kelle sõnutsi tõestasid meie esinumbrid taas, et on võimelised kodumaises konkurentsis läbi lööma.

Lätis Kuivizis lõppenud Põhjamaade noorte meistrivõistlustel saavutasid Eesti Optimist-klassi tüdrukud võistkondade konkurentsis Taani järel ja Rootsi ees teise koha. Hõbedasse tiimi kuulusid Sharon Peetrimäe Pärnust ja pealinna piigad Trinette Välisson, Victoria Sophia Riikoja, Isabella Nõmmik ning Anna Altrov.

Individuaalselt oli meie parim Liise Väliste, kes saavutas ILCA 4 klassis viienda koha.

(Joel Kukk/ Pärnu Postimees)