Noored merekarud võistlesid Pärnu jõel

Eesti Optimist-klassi noorpurjetajate LHV karikasarja esimesel etapil Pärnus kostitas ilmataat võistlejaid kahel päeval vaiksepoolsete ja keerutavate tuultega.

„Avapäeval suutsime läbi viia kõik kavas olnud neli võistlussõitu, kuid teisel päeval pidime vaibunud tuule tõttu piirduma kolme sõiduga,“ rääkis regati võistlusjuht Viktor Umb.

Seitme sõidu kokkuvõttes pani oma paremuse maksma kodujõel seilanud Lukas Jürioja, pjedestaali madalamad astmed hõivasid Tallinna kalevlased Gustav Herbert Jügenson ja Raul Priks. Esikolmikule järgnesid Lukas Betlem Uku Kuuse purjespordikoolist, pärnulanna Maia Juurik Machado ja hiidlane Hugo Oago.

Piigade arvestuses tuli teiseks kalevlanna Anna Nicole Ursini ja kolmas oli Mari Uudam Haapsalust. Esikuue hulka mahtusid veel Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandik Ursula Melnits ja Uku Kuuse õpilased Ingrid Idnurm ning Adele Marielle Räppo.

Sel nädalavahetusel võistlevad meie paremad noorpurjetajad Lätis traditsioonilisel Kuiviži regatil ja kiiljahtide meeskonnad seilavad Helsingis Eesti ja Soome ühistel meistrivõistlustel.

(Joel Kukk/ Pärnu Postimees)