Noored purjetajad jahivad Rootsis MMi medaleid

Täna Rootsis Helsingborgis alanud Zoom8-klassi maailmameistrivõistlustel esindavad Pärnu jahtklubi Hendrik Holtsmann ja Angeliina Maria Isabel Õunap.

Laupäevani kestval tiitlivõistlusel stardib 113 purjetajat Rootsist, Soomest, Venemaalt, Taanist, Austriast ja Eestist.

“Põhjamaades populaarsetel Zoom8-paatidel võistlevad kuni 20aastased kergekaalulised roolimehed,” selgitas MMil pärnakaid juhendav treener Argo Kruusmägi. “Paljudele noortele on see üleminekuklass Optimistilt suurematele paatidele. Nii Angeliina kui Hendrik on sel suvel võistelnud peale Zoomi Optimistil ja RS Feva kahepaadil.”

Rootsis kaitseb Eesti spordi au 13 võistlejat. Rein Ottosoni purjespordikoolist läksid võistlustulle Liis Annus, Elisa Tamm, Risten Reintam, Luukas Harald Pukk, Jakob Haud, Hugo Vaino, Oskar Tiidemann, Aleksander Luik, Oskar Altrov ja Aleksander Kuusik ja Hiiumaa Dagö jahtklubi esindab Jorgen Kuivonen.

Pärnu purjetajad pole seni Zoom8-klassis MMil pjedestaalile jõudnud, küll on Euroopa meistrikulla võitnud Hendrik Holtsmann, Keith Luur ja Merili Randmaa.

Pärnu jahtklubi noored Angeliina Maria Isabel Õunap ja Hendrik Holtsmann seilavad sel nädalal Rootsis MMil. | FOTO: Erakogu

Joel Kukk