Noored purjetajad võistlesid Lohusalus

Svertpaadipurjetajate Eesti meistrivõistluste etapil, Tallinna lahtistel karikavõistlustel Lohusalus selgus paremus viies paadiklassis.

Kuni 16aastaste Optimist-klassis võitis Pärnu jahtklubi poiss Andrias Sepp 81 konkurendi seas Eesti parimana kolmanda koha. Regati kaksikvõit kuulus lõunanaabritele: esimeseks tuli Eduards Mucins ja teine oli Agate Einause.

Pert Salundi sai üheksanda koha, Angeliina Maria Isabel Õunap oli üldarvestuses 16. ja tüdrukute seas neljas. Karel Ratnik lõpetas võistluse 17. positsioonil, Lisbeth Taggu oli 19., Angus Aarna Ant 23., Laura Marii Taggu 33. ja Kardo Remi Kaar 41.

Klassis Laser 4,7 oli parim lätlane Roberts Stals-Buls. Meie sportlastest saavutas Hendrik Holtsmann kuuenda koha ja Johanna Taggule kuulus üldarvestuses 23. ning neidude konkurentsis neljas koht. Laser Radial klassis võitis regati Anna Pohlak Tallinna jahtklubist. Pärnulanna Nele Leit Teetlaus lõpetas võistluse 21. kohal.

Laserite konkurentsis pani oma paremuse maksma tallinlane Karl-Martin Rammo. Pärnu purjetajatest sai Rasmus Maalinn seitsmenda ja Karsten Holter üheksanda koha. Zoom8 paatidel seilajatest oli parim Aleksander Kuusik Rein Ottossoni purjespordikoolist, meie piiga Liise Väliste lõpetas võistluse 31ndana.