Noorteklasside purjetamise Eesti meistriteks tulid Keith Luur (PJK), Jakob Haud (ROPK) ja Hendrik Holtsmann (PJK)

Pärnu Sügisregatil, mis oli EJL purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja viimaseks etapiks Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 paatidel purjetavatele noortele, tegid tänased põnevad finaalsõidud lõplikult kindlaks nende klasside tänavused Eesti kõige tublimad sportlased.

Kolmas võistluspäev algas viimase kahe pilvise taeva all vaikses tuules peetud fliidisõiduga ning seejärel selgusid kogu laevastikusõitude seeriatulemuste alusel kuld- ja hõbefinaalidesse pääsejad. Nemad asusidki teineteisega taaskord mõõtu võtma pärastlõunal Pärnu Jahtklubi ees jõel põnevates lühirajasõitudes, mida oli huvilistel võimalik Lauri Väinsalu ja Joel Kuke põhjalike selgituste saatel vahetult jälgida nii klubis kohapeal kui Postimees Online otseülekande vahendusel.

Klassis Laser 4.7 olid kuldfinaalis omavahel vastamisi Keith Luur (PJK), lätlane Robins Li Spats, Joosep Laus (SMS) ning hõbefinaali võitjana Markus Kostabi (PJK). Otsustavas sõidus seilas esimesena üle finišiliini Luur, regati teine koht kuulub Spatsile ja kolmandaks tuli Laus. EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja võitis hooaja kokkuvõttes Luur, teise koha saavutas Laus ning kolmandaks tuli Silver Vahstein (SMS).

Keith Luur.
Foto autor: Anneli Lepp

Zoom8 paadiklassis võistlesid kullasõidus Jakob Haud (ROPK), Hugo Rasmus Vaino (ROPK), Mari-Ann Raud (TJK) ja hõbefinaali parim Marcus Univer (ROPK). Kuldfinaali ja Sügisregati võitis Haud, teise koha auatasu teenis välja Raud ning kolmandaks tuli Vaino. Eesti Meistrivõistluste sarja esikohaomanik on samuti Haud, järgnemas Univer ja Vaino.
Jakob Haud

Optimistil läksid fliidisõitude seeria resultaatide alusel otse kuldfinaali lätlased Martin Atilla ja Eduards Plavins ning Sten-Markus Andresson (TJK). Neile asus hõbefinaali võidu järel konkurentsi pakkuma Hendrik Holtsmann (PJK). Kullasõidu parimana võttis võistluse võidu Atilla Holtsmanni ja Andressoni ees. Tänavune Optimist klassi Eesti meister on aga Holtsmann, hõbedasele kohale tuli Angeliina Maria Isabel Õunap (PJK) ning pronksile Andresson.

Optimistil oli Pärnu Sügisregatil võistlejaid 94, Zoom8-l 31 ja Laser 4.7-l 20.

Võistlusformaat koosnes reedest pühapäeva ennelõunani merel toimunud fliidisõitude seeriast ja pühapäeva pärastlõunal jahtklubi ees jõel lühirajal purjetatud vaatemängulisest finaalsõitude seeriast. Finaalsõidud koosnesid hõbefinaalist, kus purjetasid fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlesid fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Kuldfinaalis selgusid regati esikolmik ja 4. koht. Finaalsõite saab järelvaadata lingil.

Pärnu Sügisregati korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheteistkümnest regatist:
1) 21.-22. mai Jatkoluokkaregatta (Espoo, Soome) – klass 49er
2) 3.-5. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Techno 293, RS:X, Formula
3) 11.-12. juuni FSRO Formula 18 & 49er Ranking (Helsinki, Soome) – klass 49er
4) 17.-19. juuni Eesti Balti Karikas (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 17.-19. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
6) 15.-17. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 15.-17. juuli Kalev Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, 470
8) 5.-7. august F18 Põhjamaade meistrivõistlused (Tallinn) – klass F18
9) 26.-28. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Standard, 29er
10) 9.-11. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
11) 16.-18. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, Finn, RS Feva, 29er, 470, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.