Õunap purjetas hõbevääriliselt

Pärnu Postimees: Tallinnas 41. spinnakeri regatil seilas kahes paadiklassis 229 purjetajat Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Valgevenest, Türgist ja Eestist.

Optimisti klassi 168 purjetaja hulgas oli parim Kim Oskar Godenhjelm Soomest, võitjale järgnesid kaasmaalased Samuel Rikala ja Joona Pasanen. Esikolmikule järgnes kaks Leedu, üks Soome ja kaks Venemaa sportlast.

Pärnu jahtklubi treenerite kasvandik Angeliina Maria Isabel Õunap (pildil) lõpetas regati Eesti parimana üldarvestuses üheksandal kohal ja talle kuulus tüdrukute konkurentsis venelanna Alexandra Lukoyanova järel teine auhind.

Neljast võistluspäevast olid soodsaimad tingimused purjetajatele päikseline ja mõõduka tuulega neljapäeval ning pilves ja kergemate tuultega pühapäeval.

Reedene ja laupäevane ilm näitas noortele roolimeestele oma karmimat palet, kus liiga tugeva tuule tõttu tuli esimesel neist sõidud üldse ära jätta ja laupäevaks vaid pisut raugenud tuul hoidis kaldal Optimisti klassi hõbefliidi purjetajad. Hoolimata sellest toimus nii Optimistide kuldlaevastikule kui Zoom8-klassile kokku kaheksa võistlussõitu.

Üleeilsed kerged ja väga muutlikud tuuled segasid kaarte poodiumikohtade taotlejate hulgas.