Pärnakad purjetasid kodulahel hõbeda vääriliselt

Pärnu lahel kolm päeva kestnud Draakon-klassi kiiljahtide Eesti lahtistel meistrivõistlustel seilasid põhjanaabrid kullale ja pronksile, hõbedakarva aurahad riputati suvepealinna jahtklubi lipu all seilanud jahi Tiamat tiimi kaela.

Kui reedel kostitas ilmataat purjetajaid mõõduka läänekaarest puhunud tuulega, siis laupäeval pani noore tormi näoga meri meeskonnad karmile proovile. Pühapäevaks oli tuule jõud oluliselt raugenud, mis lubas võistlusametnikel kõik kaheksa kavas olnud sõitu läbi viia.

Regati võitis 18 kohapunktiga soomlaste purjekas Margaret Peter von Koskulli juhtimisel. Nimekatele naabritele vaid kahe punktiga alla jäänud Tiamati pardal hoidis rooli Kaarel Kruusmägi ja soote sättisid Karl Robert Trink, Katriin Krimm ning sakslane Felix Andresen. Pjedestaali kolmandale astmele purjetas Sami Salomaa tiim jahil Paloma.

Meelis Kose Aatom seilas kodulahel 11. koha vääriliselt, Rasmus Maalinna Roosi oli 15. ja Markko Põdra Otium 17. Eesti meistrivõistluste medaleid jahtis kokku 22 meeskonda.

Kahe aasta pärast jahivad Draakon-klassi purjetajad suvepealinnas Vana Maailma tšempionaadi medaleid.

„Äsja lõppenud võistlus näitas taas, et suudame suuri regatte korraldada,“ rääkis Pärnu jahtklubi tegevjuht Raiko Lehtsalu, lisades, et Eesti Draakon-klassi liit otsustas järgmise aasta meistrivõistlused taas Pärnusse tuua.

Hõbedase tiimi liige Katriin Krimm meenutas, et koos purjetamist alustati mullu

renditud paadil. „Tahtsime kõigepealt näha, kas suudame koos eksisteerida või mitte,“ rääkis Krimm. „Peagi oli selge, et seltskonnas on naeru ja head sõna kõvasti rohkem kui karjumist. Võib-olla on see tingitud kapten Kruusmägi tohutust tasakaalukusest.“

Eelmise aasta lõpus leiti Prantsusmaalt sobilik jaht, mida tänavu jaanuaris katsetati esimest korda Itaalias ja pärast pisivigade parandusi anti laevukesele muistse Babüloonia merejumalanna nimi Tiamat.

(Joel Kukk/Pärnu Postimees)