Pärnakas Janno Hool seilas EMi hõbedases tiimis


Neljapäeval Tallinnas Kopli lahel Kakumäe jahisadama akvatooriumil alanud Match Race’i Euroopa meistrivõistlused lõppesid pühapäeval šveitslase Eric Monnini tiimi võiduga, hõbemedalid riputati Mati Sepa kvarteti kaela ja pronksile seilas mullu Vana Maailma meistriks tulnud Maxime Mesnili meeskond Prantsusmaalt.

Hõbedases tiimis sättisid tallinlasest roolimehe Sepa juhendamisel soote pärnakas Janno Hool, pealinna purjetaja Ago Rebane ja Karl Kolk Saaremaalt.

Tiitlivõistlustel osales 16 meeskonda ja esindatud oli 13 riiki. Match Race’i maailma edetabeli esimesest 20st tuli Eestisse kümme paatkonda.

„Nelja päeva jooksul said maailma tippklassi purjetajad kogeda Eestile mittetüüpilist troopilist ja keerutavat maatuult, mis ei andnud eelist kohalikele meeskondadele,“ rääkis Eesti jahtklubide liidu peasekretär Ott Kallas. „Neljapäeval ja reedel võisteldi kahes grupis eelsõitudes, millest kaheksa meeskonda pääses veerandfinaali. Eelsõitudest väljusid võrdse tulemusega Sepa ja prantslase Simon Bertheau’ tiim, kes võitsid seitsmest match’ist kuus. Laupäevastest veerandfinaalidest pääsesid pühapäevasesse poolfinaali eestlane Sepp (EST), prantslased Mesnil ja Bertheau ning šveitslane Monnin. Bertheau valis endale poolfinaalivastaseks Eesti tiimi ja kodupubliku rõõmuks pääses 3:1 võiduga finaali Sepp. Teisest poolfinaali paarist, mille moodustasid Mesnil ja Monnin, väljus võitjana šveitslane tulemusega 3:1. Finaalis, kus olid vastamisi oma ala tipud, selgus võitja alles viienda sõidu lõpumeetritel.”


Joel Kukk
Pärnu Postimees