Pärnakas Rasmus Maalinn alustas EMi sõiduvõiduga

Poolas alanud DN-klassi jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlustel kihutas Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumis õppiv 19aastane Rasmus Maalinn eliitgrupi ehk kuldlaevastiku avasõidus esimesena finišisse.

Noore pärnaka järel lõpetasid sõidu Poola ässad Lukasz Zakrzewski, Michal Burczynski, Tomasz Zakrzewski, Maalinna klubikaaslane Mihkel Kosk ja USA jääpurjetaja Chris Berger.

Teises sõidus panid poolakad oma paremuse maksma: esimesena lõpetas Burczynski, kannul Jarek Radzki ja Wojciech Baranowski. Neljas oli soomlane John Winquist, viienda koha sai jänki Berger ja kuuendaks tuli Šveitsi suurmeister Jean-Claude Vuithier. Kosk sai seitsmenda koha ja Maalinn pidi leppima 18. tulemusega.

Kahe sõidu järel hoiab liidrikohta Burczynski, teisel kohal on Berger ja kolmandal Radzki. Kosk asub regati edetabelis neljandal ja Maalinn 11. kohal.

Haapsalu jääpurjetajatest on Vaiko Vooremaa 14. ja Joonas Kiisler 24.

Kuldlaevastikus seilab Poola EMil 40 roolimeest, hõbelaevastikus võistleb 42 ja pronkslaevastikus 37 sportlast. Euroopa meister peaks selguma laupäeva õhtuks.