Pärnu Jahtklubi 110. sünnipäev ja Pärnu Suve avamine!

Täna tähistame üheskoos Pärnu Jahtklubi 110.ndat sünnipäeva ja tervitame Pärnu suve!

Pärnu suvepealinna tiitel anti Pärnule esimest korda üle 1996. aastal. Suvepealinna atraktiivsuse tagavad soodsast asukohast tulenevad looduslikult tingimused (meri, jõgi, pargid), kuurordipärand ning kohaliku kogukonna külalislahkuse kogemus. 2016. aastal möödub 20 aastat suvepealinnatiitli vastuvõtmisest. Sellel aastal tähistatakse ka merekultuuri aastat ning mis võiks olla kõige õigem koht pidustustusteks, kui Pärnu Jahtklubi, kes tähistab samuti oma 110. sünnipäeva.

1906. aasta 21. juunil kirjutasid Julius Dicks, Anatoli Palibin, Dmitri Luhmanov, Artur Fröhling ja Christjan Meybaum alla palvekirjale, milles taotleti Mereministeerumilt Pärnu Purjeklubi asutamist. Sellest sai alguse Pärnu Jahtklubi.

Suve pealinna tiitli tervituseks tulevad Pärnu Jahtklubi õue peale nii meremuuseum, kui ka pop-up merekool „Meresõber“ Meremuuseumi eesmärk on tuua meri inimesele lähemale. Selleks paigaldatakse Jahtklubi õuele meremuuseumi telk. Räägitakse merekultuuriaastast ja merega seotud tegevustest ja võimalustest. „Aastakümneid üritati inimesi merest eemal hoida, meie eesmärk on inimesed tagasi mere juurde tuua. Meie ajalugu on merest nii läbi põimunud, et kõigi meie DNAst leiab tükikese adru ja alateadvuses ujuvad räimed. On päramine aeg seda endale tunnistada ja uhke mererahvana rind kummi ette lüüa. Ja mis on parim aeg seda teha kui mitte merekultuuriaasta“ sõnas Andres Sursu, sadamateenuste koordinaator, Meremuuseum/Lennusadam.

Eesmärgiga tutvustada merespordi alasid on käivitatud ka projekt pop-up merekool „Meresõber“. Merekool annab noortele võimaluse proovida omal ka erinevaid merespordivahendid. Merekool toimetab Pärnu Jahtklubis juba alates 13.juunist.

Suvepealinna tiitli üleandmine käib ikka käsikäes ka toredate pidustustega. Seekord ehitatakse Pärnu Jahtklubi territooriumile veelava. Tiitlit tulevad üle andma teised Eesti pealinnad (Türi – kevadpealinn, Otepää- talvepealinn, Narva – sügipealinn ning Tallinn- pealinn). Tegevused koguperele algavad kell 15.00 . Lastele on tulemas etendus „Piip ja Tuut kontserdil“, jätkame ansambel Kukerpillidega, kes esineb koos Kaire Vilgatsiga ning hiljem esineb Liisi Koiksoni trio. Kell 17,45 ootame kõiki vaatama Jahtklubi sünnipäeva eskaadri sõitu.

Pärnu suve avamist korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Pärnu linnavalitsusega.

Ilusat mereaasta suve kõigile!