Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli õpilased tõid jääpurjetamise MM`lt ja EM`lt kuld- ja hõbemedaleid.

Leedus Šiaulais alanud noorte- ja juunioride maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel krooniti maailmameistriks DN juunioride klassis Rasmus Maalinn, Ice-Optimist klassis Karl Ader ja õrnema soo esindajatest Lisbeth Taggu.

Värske maailmameister kommenteeris võistlusi „"Esimene päev algas tuulevaikusega – ootasime ligi 3h tuult, siis tehti sõit, mis kahjuks katkestati. Õnneks lõpuks tuul tõusis ja saime kaks sõitu teha. Teisel päeval olid olud paremad –algusest peale hea tuul ja saime sõidud ära teha, mõlemal päeval tuul keerutas 30 kraadi kanti ja ainult kiireks olemisest ei piisanud, pidi taktikaliselt purjetama. Maailmameistri tiitli eest tahan tänada oma väga head treenerit Mihklit, kelle abiga õnnestus teha stabiilne kiire kindel sõit."

Rasmus on Pärnu Purjespordikooli õpilane alates 2008. aastast ja Lisbeth alates 2012. aastast ning nende treenerid on Argo Kruusmägi, Tõnis Vare, Elise Umb ja Mihkel Kosk.

Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli esindasid Ice-Optimist klassis: Romi Safin (Pärnu Jahtklubi), Lisbeth Taggu (PJK), Angeliina Maria Isabel Õunap (PJK), Andrias Sepp (PJK), Karel Ratnik (PJK), Karla Luhar (PJK), Pert Salundi (PJK); DN klassis: Rasmus Maalinn (PJK), Kaur Oskar Volt (PJK). Ice-Optimist klassis astub üles kokku 29 sportlast 8 riigist ning DN juunior klassis 36 sportlast 6 riigist.

Ootame kõiki neljapäeval 15.02.2018 kell 15.00 Pärnu Jahtklubisse, et tervitada 2018. aasta maailma ja Euroopa meistrivõistluste võitjaid ning võitjate treenereid.

Lisainformatsioon
Raiko Lehtsalu
Pärnu Jahtklubi
Tegevjuht