Pärnu jahtklubi võõrustas kõrgetasemelist treenerite koolitust

Läinud nädalal korraldas rahvusvaheline purjetamisföderatsioon World Sailing Pärnu jahtklubis koolituse, kus osales tosin treenerit üheksast Eesti jahtklubist.

Idee kõrge tasemega koolitus suvepealinna tuua käis välja 2016. aastal sarnasel üritusel osalenud Pärnu jahtklubi purjespordikooli peatreener Elise Umb. “Iga riik saab endale tellida World Sailingu arendusprogrammi raames koolitust ja see ei lähe osalejatele midagi maksma,” rääkis Umb.

Pärnus seitse päeva kestnud õppusel jagasid eestlastele oma kogemusi tippklassi treenerid Tim Cross Prantsusmaalt ja Tayfun Erey Türgist. Koolitus oli nii teoreetiline kui praktiline, sisaldades erinevaid meeskonnatöö ülesandeid ja purjetamist RS Aero klassi svrtpaatidel. Eelviimasel päeval tõstsid meie klubi noorpurjetajad talvekorterisse pandud Optimistid vette, et kahe tunni jooksul

uusi purjetamistarkusi omandada. Lisaks Umbile osalesid Pärnu jahtklubist koolitusel treenerid Ivar Birk ja Tõnis Vare.

“Saime nii vihma kui rahet, tugevaid tuuli ja miinuskraade, aga mõnel päeval võisime isegi nautida mõnusalt sooja purjetamisilma. Koolitajatele Inglismaalt ja Türgist meenutas meie klassikaline sügis nende südatalve,” märkis Umb.

(Joel Kukk/ Pärnu Postimees)