Pärnu Jahtkubi eskaader 2020

15.–24. juuni 2020 toimus neljandat aastat järjest Pärnu Jahtklubi eskaadrisõit. Seekord purjetati Eesti saartele. Osales viis alust 30 inimesega pardal ja külastati üheksat sadamat.

Pärnust suunduti Varbla Puhkeküla sadamasse, mis on juba teist aastat külastajatele avatud. Sissesõit on hästi märgistatud, kuid sadama akvatoorium ei ole veel jõudnud merekaartidele. Sadamahoone on valmimas ja sadama ametlik avamine toimub juulikuu viimasel päeval. Varbla Puhkekülas pakutakse majutust, toitlustust ja olemas on võimalused puhkuse veetmiseks. Pärnu Jahtklubi kinkis Varbla sadamale vasest käsitsi valmistatud purjepaeva kujulisetuulelipu sadamahoone katusele. Täname Heinot ja Marikat külalislahkuse eest!

Kõiguste sadam on samuti valmimas. Veepealne osa on valmis, restoran avatud ja saun. Niklas ja Külli, pärnakad tervitavad!

Kuressaare sadamas korraldas Saaremaa Mersipordiselts PJK eskaadris osalenutele ja teistele huvilistele Admiral Bellinghauseni-teemalise klubiõhtu, kus kaks AB kaptenit jagasid oma muljeid ekspeditsioonilt. Järgmisel päeval külastati aktsiaseltsi Saare Paat, kus juhatuse liige Peeter Sääsk tegi ekskursiooni tootmishallis ja näitas, kuidas ehitatakse Saaremaal luksuslikke jahtlaevu. Samal päeval käisime Nasva sadama dokis vaatamas purjelaeva Admiral Bellinghausen. Kuressaarest lahkudes võtsime suuna Nasva sadamasse, kus saime eriloa silduda Admiral Bellinghauseni poordis ja kapten Priit Kuusk tegi ekskursiooni laevas. Aitäh Priit, Jaanis, Meelis ja Peeter Saaremaa Mersipordiseltsist!

Nasva sadamast suunduti Abruka saarele, kus tehti autokastis giidiga tuuri. Õhtu lõppes sadamas sauna ja grilliga.

Mõntu sadamasse oli organiseeritud jahtlaeva TakeOff poolt kõikide meeskondade ühine BBQ-õhtusöök. Kohalik grillmeister oli ette valmistanud õhtusöögi, mida üheskoos sadamas maitsesime. Edasi suundusime 75-miilisele öösõidule ümber Sõrve sääre Sõrule. Mõntu on hiljuti renoveeritud väikelaevasadam, maapealne osa on valmimas sel aastal. Hea sadam vahepeatuseks pikemale distantsile.

Sõru sadamas on pikk sissesõidukanal, mis sobis ka 2,5-meetrise süvisega jahtlaevale. Sõrus toimetab sadamakõrts ja on võimalik rentida parvsaun. Kohapeal teretas meid Pärnu jahtlaeva Linda meeskonnaliige/madrus Margus Kastein, kes Hiiumaal toimetas. Peatuse Sõrus veedeti puhates.

Järgmise sadamana külastasime Orjaku sadamat, mis ei olnud veel päris valmis külalisaluste vastuvõtmiseks. Töötas saun ja Orjaku külamaja, kus asus väike kohvik ja suveniiripood.

Orjaku sadamast võtsime suuna tagasi Varbla Puhkeküla sadamasse. Varbla Puhkeküla vabaõhulaval toimus jaanipäevapidu.

Eskaadriga põikasime läbi veel Kihnu sadamast ja tagasi Pärnusse saabusime jaanipäevaks.

Kokku läbisid jahid 10 päeva jooksul 320 meremiili. Ilm oli matkapurjetamiseks väga soodne, valdavalt idakaarde tuultes sai purjetatud, tuulevaikuses mootorit kasutada ja nautida kuuma päikest.

Eskaadril osalesid jahtlaevad Mesecina, TakeOff, Riin, Hell ja kaater T46166.

Täname osalejaid ja uus matk toimub juba 2021. aastal!

 Eskaadrist lühigalerii SIIN.