Pärnu merekarud jahivad Euroopa meistrivõistluste medaleid

Maltal alanud ORC-klassi avamerejahtide Euroopa meistrivõistlustel seilab kolmes grupis kokku 36 paati ja esindatud on tosin riiki.

Regati esimesel, 140 meremiili pikkusel, ligi ööpäeva kestnud etapil saavutas kõige väiksemate aluste C-grupis Pärnu jahtklubi auliikme Ott Kikkase tiim jahil Sugar 3 itaallaste Scugnizza järel teise koha ja kolmas koht kuulus Tšehhi meeskonnale Hebe V. Esimese kuue hulka mahtusid veel Itaalia lipu all seilav Guardamago, bulgaarlaste Iron Butterfly ja kreeklaste Blue Linegre.

B-grupis purjetas Pärnu klubi auliikme Aivar Tuulbergi Katariina II kolmanda koha vääriliselt, meie merekarud pidid tunnistama vaid poolakate Windwhisperi 44 ja itaallaste Bewildi paremust. Esikolmikule järgnesid Itaalia jahid Reve de Vie ja Morgan V ning kreeklaste Lili II.

A-grupis oli avaetapil parim hiinlaste Beau Geste, teise koha sai itaallaste Blue Sky ja kolmandaks tuli maltalaste Elusive II.

EM-regatt jätkub Malta rannikuvetes lühirajasõitudega ja medalivõitjad selguvad 1. mail.