Pärnu piigad lähevad Eesti meistrikulda püüdma

Sel nädalavahetusel seilavad kuue klassi svertpaadipurjetajad kolm päeva Tallinna lahel Eesti meistrivõistluste viimasel etapil.

Pärnu jahtklubi purjetajate edukaimas klassis, RS Feva kahepaadil juhivad meistrisarja Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, meie piigadele järgnevad Katariina Roihu - Johanna Triinu Kažjava Tallinna jahtklubist ja Karolin Härm - Britta Maipuu Kalevi klubist. Pärnakad Pert Salundi - Andreas Sepp asuvad edetabeli kuuendal real ja Kardo Remi Kaar - Liise Väliste on 13. kohal.

F18-klassi katamaraanide konkurentsis on 66 punktiga liidrid Uku Kuusk ja Aivar Soo Haapsalust, teist-kolmandat kohta jagavad võrdselt 60 punktiga Pärnu ekipaaž Mihkel Kosk - Markko Rollin Põdra ja Tallinna kalevlased Andres Laul - Ain Roosma.

Laser Radialidel purjetavate roolimeeste pingereas on meistrivõistluste kolmest etapist kaks võitnud ja ühel mitteosalenud pärnakas Keith Luur kaheksas. Liidrikohta hoiab pealinna purjetaja Ardi Bogdanov, talle järgnevad saarlased Silver Vahstein ja Eke Ao Nettan. Laser Standardi klassis juhivad sarja tallinlased Karl-Martin Rammo, Georg Haud ja Martin Aruja. Pärnu noormeestest on Rasmus Maalinn seitsmes ja Karsten Holter üheksas.


Joel Kukk
Pärnu Postimees