Pärnu Postimees - purjetajatel kestab suvi oktoobri lõpuni

Alates mai algusest igal kolmapäeval ja paljudel nädalavahetustel võidu purjetanud kodulinna meeskonnad ei taha kuidagi rahuneda ja merekarude suvine hooaeg jätkub täistuuridel nii septembris kui oktoobris.

“Sel aastal otsustasime Pärnumaa meistrivõistluste medalid välja jagada esimest korda mitte ühe regati, vaid kuue võistluse tulemuste põhjal,” rääkis Pärnu jahtklubi tegevjuht Raiko Lehtsalu. “Meistrisari algas kevadel Watergate’i regatiga, seejärel seilasid meeskonnad Jaan Hermanni, Sorgu, Ruhnu ja Kihnu regatil ning jäänud on veel kahepäevane lühirajavõistlus Pärnu lahel. Praeguse seisuga on kolmes grupis kokku meistrivõistluste punkte kogunud 30 meeskonda.”

Suurimate purjekate ORC-klassis on edetabeli liider noore roolimehe Keith Luuri juhtimisel seilav Masu tiim, teisel positsioonil asub Kristjan Mugra Tuule ja kolmandat kohta hoiab Priit Vasari MiaMia.

LYS I grupis juhib sarja Mihkel Kose Port Artur, järgnevad Ülar Jänese Nora Lii ja Sven Feofanovi Georg. LYS II grupis on kõigil viiel seni peetud edetabelivõistlusel poodiumile jõudnud Tanel Kursi meeskond jahil Põhjatäht juba kindlustanud endale meistrikulla. Hõbemedalitele on väga lähedal jahtklubi kommodoori Väino Hallikmäe tiim Sinilinnul, kuid pronksikarva aurahadele pretendeerivad Ergo Paduli Riin, Mart Sameli Kherpi, Kristjan Rähni Nele ja Ants Vesilo Erna.

Mai esimesel kolmapäeval startinud Saku Kesknädalaringi sarivõistlusel on suuremate purjekate klassis startinud üheksa ja pisemate paatide grupis 15 paatkonda. Neli etappi enne sarja lõppu hoiab LYS I konkurentsis esikohta Port Artur, liidrile järgnevad Loone Viisuti Freya, Tuule, Masu, Georg ja Priit Jürioja Windwalker.

LYS II grupis liidrikohal seilava Sinilinnu mehed on kogunud 59 kohapunkti, neile hingab kuklasse 57 punktiga Urmas Varrise võistkond jahil Sly. Kolmandal positsioonil asub Erna, keda jälitavad tihedas grupis Riin, Harri Murdi Temper, Nele Leit-Teetlausi naiskond jahil Aida, Kherpi, Rain Liiberi Lily ja Rasmus Maalinna Pille-Riin.

Väärib märkimist, et tillukesel veerandtonnisel purjekal Aida võistlevad õrnema soo merekarud on mitmel Kesknädalaringi etapil poodiumile seilanud.

“Meil on väga motiveeritud naiskond, kes õpib iga võistlusega midagi uut,” rääkis Aidal purjetav Maret Pais. “Paraku ei tihka me oma tillukese ja üpris vana paadiga pikemaid retki ette võtta, seetõttu osaleme Pärnumaa meistrisarja võistlustel eri jahtide tiimides. Järgmiseks hooajaks loodame oma naiskonnale leida suurema ja merekindlama paadi, millega saaks oma võimed proovile panna isegi Muhu väina regatil.”

Jahtklubi suvehooajale panevad tavakohaselt vahva punkti firmaregatid, mis lõpevad kuuma sauna ja supisöömisega. Augustis korraldas Møller Auto oma töötajatele mõnusa õhtupooliku merel ja läinud nädalavahetusel viisid purjetajad John Janssoni mälestusvõistlusel lahele Pärnu lasteküla lapsed.

“Nendel regattidel pole meeskondadel stardimaksu, kuid iga jaht peab pardale võtma kolm kuni viis külalist,” selgitas Lehtsalu. “Sellistel edetabelivälistel võistlustel saavad ettevõtte juhid oma tublisid töötajaid premeerida põneva mereretkega ja niisama tähtis on see, et purjetajatel on rohkem võimalusi omavahelisi arveid klaarida.”

Pärast lühirajasõitu mahuvad septembrisse kodulinna jahtklubi kõige pikema traditsiooniga sponsorvõistlus, 20. Pärnu Postimehe Langevate Lehtede regatt ja teist aastat toimuv Seeklihundi regatt.

Oktoobri esimesel nädalavahetusel on meie klubi noorpurjetajad ja nende lapsevanemad oodatud Aida regatile, seejärel korraldab Valhalla OÜ oma töötajatele ja parematele klientidele mõnusa merepäeva ning purjetamisaasta viimane avamerevõistlus Kasukaregatt viib merekarud Kihnu saarele.

Joel Kukk


Põhjatähe meeskond on kapten Tanel Kursi juhtimisel kindlustanud endale enne viimast etappi Pärnumaa meistrivõistluste kuldmedali. | FOTO: Pärnu jahtklubi
Tillukese Aida naiskond on Kesknädalaringi sarja etappidel korduvalt poodiumile seilanud. / Pärnu jahtklubi