Pärnu Purjetamisnädal sai hoogsa alguse

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja kuuluva Pärnu Purjetamisnädala regati avapäeval peeti kiirusega 4-5 m/s puhunud edelatuules ja peagi suvepealinna tiitli vastu võtvale Pärnule igati sobilikus soojas päikesepaistes kõigis kolmes võistlevas klassis maha neli võistlussõitu.

Noorte kahepaadil RS Feva läksid tänase päeva kokkuvõttes juhtima Oskar Tiidemann ja Luca Remmel Rein Ottosoni Purjespordikoolist, kes said kirja kaks sõiduvõitu. Neile järgnevad Thor Kaspar Marvet ja Helen Ausman (Kalevi Jahtklubi) teisel ning koduvetel võistlevad Pärnu Jahtklubi noored Angeliina Maria Isabel Õunap ja Liise Väliste kolmandal kohal.

Avapäeval kolm sõitu ära võitnud Märten Mikk ja Randal Annus (Tallinna Jahtklubi) on liidriteks 29er klassis. Nende klubikaaslased Mari-Ann Raud ja Maris Seersant on teisel real ning kolmanda positsiooni on võtnud Liis Annus ja Liisi Mari Nurmetalo (ROPK).

F18 katamaraanidel startivate meeskondade seas on esikohal kahe nädala eest peetud Eesti MV avaetapi võitjad Uku Kuusk ja Aivar Soo (Eesti Katamaraanide Liit), kes olid ka täna konkurentidest paremad kõigis sõitudes. Jüri Saarnak ja August Luure (KJK) on positsioneerunud teiseks ning kolmanda asetuse on tänaste sõitude järel võtnud Vahur Teder ja Jan-Erik Luik (KJK).

Pärnu Purjetamisnädalal stardib RS Feva klassis 15, 29er klassis 8 ja F18 klassis 5 paatkonda. RS Fevale ja 29er’ile on regatt Eesti MV sarja esimene ning F18-le teine etapp.

Võistlusformaat koosneb reedest pühapäeva ennelõunani merel toimuvast fliidisõitude seeriast ja pühapäeva pärastlõunal Pärnu jõel jahtklubi esisel akvatooriumil lühirajal purjetatavatest vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnevad klassidele RS Feva ja 29er poolfinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Klassile F18, kus võistlevaid paate on poolfinaali läbiviimiseks seekord liiga vähe, toimub vaid finaal. Finaalsõite kommenteerivad kaldal Joel Kukk ja Rimo Timm ning kõigil huvilistel on põnevatele sõitudele võimalik alates kella 14-st kohapeal kaasa elada.

Pärnu Purjetamisnädala korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kaheksast regatist:
1) 26.-28. mai Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
2) 2.-4. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula
3) 9.-11. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
4) 16.-18. juuni Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 14.-16. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 25.-27. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
7) 8.-10. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
8) 22.-24. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Matek, LTT, Eesti Meedia ja Strand.

Lisatud fotodel: Oskar Tiidemann ja Luca Remmel, Märten Mikk ja Randal Annus, Uku Kuusk ja Aivar Soo
Fotode autor: Riina Ramst

Lisainformatsioon:

Ott Kallas
Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär
Tel.: +372 56 43 914
E-post: ott@puri.ee
www.puri.ee