Pärnu sügisregatil otsustati tänavused noorteklasside Eesti meistrid

Pärnu Sügisregatt lõpetas tänavuse Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja noorte paadiklassidele Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7. Kui regati võidu said Aleksander Kuusik ning lätlased Agate Einause ja Eduards Plavins, siis Eesti meistri tiilid teenisid sel hooajal välja Jakob Haud, Angeliina Maria Isabel Õunap ja Daniel Rüütel.

Hommikul peeti Zoom8 ja Laser 4.7 klassidele veel kaks ning Optimistidele üks fliidisõit, mille järel purjetajad suundusid kaldale, et vaadata üle kokkuvõtlikud tulemuste seisud. Uuesti veele said pärastlõunal minna poolfinaalidesse pääsenud fliidiseeria tulemuste põhjal 4.-10. kohal olnud sportlased ning seejärel juba finaalis startinud fliidiseeria esikolmik ja poolfinaali võitja.

Zoom8 klassis võistlesid finaalis Jakob Haud (Rein Ottosoni Purjespordikool), Hendrik Holtsmann (Pärnu Jahtklubi), Hugo Vaino (ROPK) ja poolfinaali võitjana Aleksander Kuusik (ROPK). Nõrgas tuules oli konkurentidest kaalult kergemal Kuusikul selge eelis ning Pärnu Sügisregati esikoht kuulub Haudi ja Holtsmanni ees temale.

Eesti meistri tiitli teenis kolme etapi kokkuvõttes välja Jakob Haud, järgnemas Hugo Vaino ja Liis Annus.

Klassis Laser 4.7 olid finaalis vastamisi Silver Vahstein (Saaremaa Merispordi Selts), Johannes Hubert Pukk (ROPK) ja Daniel Rüütel (SMS) ning neile poolfinaali parimana konkurentsi pakkunud lätlane Eduards Plavins. Ka finaalsõit õnnestus kõige edukamalt just Plavinsil ning Pukk ja Rüütel pidid leppima lõunanaabri järel teise ja kolmanda lõppkohaga.

Eesti meistriks tuli Laser 4.7 klassis Daniel Rüütel Silver Vahsteini ja Johannes Hubert Pukki ees.

Optimist klass sõitis finaale viimasena ning poolfinaali võitis siin ära Pärnu Jahtklubi neiu Angeliina Maria Isabel Õunap. Lakkamatule vihmale saabus aga finaali eel seltsiks tuulevaikus ning see sõit jäigi paraku pidamata. Seega otsustati regati parimad seekord fliidisõitude põhjal ning esikolmiku moodustasid Läti purjetajad Agate Einause, Elza Cibule ja Emils Amsils. Õunapile kuulub ühtlasi parima eestlasena neljas koht.

Optimist klassi tänavune Eesti meister on Angeliina Maria Isabel Õunap, teiseks tuli Georg Ristal (ROPK) ja kolmandaks Mia Marin Lilienthal (ROPK).

Optimistil võistles 84, Zoom8 klassis 39 ja Laser 4.7 klassis 25 noort. Eesti sportlastele pakkusid Pärnu lahel konkurentsi lõunanaabrid lätlased.

Võistlusformaat koosnes reedest pühapäeva ennelõunani toimunud fliidisõitude seeriast ning pühapäeva pärastlõunal jahtklubi esisele akvatooriumile seatud lühirajal purjetatud vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnesid poolfinaalist, kus purjetasid fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlesid fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selgusid regati esikolmik ja 4. koht.

Aleksander Kuusik (c) Riina Ramst

Jakob Haud (c) Riina Ramst

Daniel Rüütel (c) Riina Ramst

Pühapäevaste finaalsõitude

Postimees Online otseülekannet

 on võimalik internetis järelvaadata SIIN.


Pärnu Sügisregati korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kaheksast regatist:


1) 26.-28. mai Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18


2) 2.-4. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula


3) 9.-11. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18


4) 16.-18. juuni Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula


5) 14.-16. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er


6) 25.-27. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard


7) 8.-10. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7


8) 22.-24. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula


Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Lisatud fotodel: Aleksander Kuusik, Jakob Haud, Daniel Rüütel
Fotode autor: Riina Ramst

Lisainformatsioon:

Ott Kallas
Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär
Tel.: +372 56 43 914
E-post: ott@puri.ee
www.puri.ee