Pärnu Suveteatri suvelavastused

Pärnu Suveteater toob oma 10. tegevusaastal välja kaks lavastust Pärnu Jahtklubi purjekakuuris.

Esimene neist on „VÕRRATU MAAILM“, milles lisaks Piret Laurimaale ja Sepo Seemanile teeb kaasa ka Guido Kangur, esietendus on 3. juulil 2024.

Teine on koguperelavastus 5-aastastele ja vanematele „NOORE MEREKARU ESIMENE SUUREM SEIKLUS“, mille staarideks on Saara Nüganen ja Oskar Seeman, esietendusega 17. juulil 2024.

„VÕRRATU MAAILM“

“Võrratu maailm” räägib loo ühest väikesest perekonnast selles suures maailmas. Kodu on kindel paik, kuni ühel hetkel tuleb lapsel iseseisvalt edasi liikuda. Vanemad, kes on loonud turvalise keskkonna, peavad ta selleks ette valmistama ja vastama mõnele lihtsale küsimustele. Aga lihtsatele küsimustele on ju kõige keerulisem neid häid vastuseid leida…

Osades: GUIDO KANGUR, PIRET LAURIMAA JA SEPO SEEMAN

Muusika JAANUS JANTSONI esituses

Dramaturg ja lavastaja TIIT PALU

 

 

„NOORE MEREKARU ESIMENE SUUREM SEIKLUS“

 

See lavastus on mõeldud lastele ja peredele, kel vanust 5 ja rohkem. Selles loos läheb väike Oskar päris esimest korda oma purjekaga sõitma nii, et ta ise on kapten. Tal tuleb vastutada oma tegude eest ja võtta vastu otsuseid. Reis ei olegi väga pikk, kuid toob kaasa põnevaid kohtumisi ja suuri avastusi.

Oluliseks teemaks on mereohutus ning teadmised purjetamise kauni kunsti kohta.

Väikese kapten Oskari rollis on OSKAR SEEMAN, kes on ka ise Pärnu Jahtklubi purjespordikooli kasvandik. Teistes rollides astub lavale imeline SAARA NÜGANEN.

Lavastuses kõlab elav muusika ja lauldakse pootsman OLAVI KÕRRE juhtimisel.


Pärnu Suveteater on alates 1916. aastast toonud publikuni lavastused „Klarissa kirjad“, „Inriid ja Toomas Nipernaadi“, „Armastuse narrid“ ja „Kuldrannake“.

Purjekakuuris hoitakse talvel purjelaevu, suvel mahub sinna teatrilava ja poolteistsada teatrisõpra. Etendused toimuvad iga ilmaga.

Piletid on müügil Piletilevis.