Põhjamaade Noorte purjetamise meistrivõistlused 24.juuli – 29.juuli 2017

Esmaspäeval, 24. juulil algavad Põhjamaade Noorte meistrivõistlused svertpaatidele. Põhjamaade Noorte meistrivõistlused on pika traditsiooniga võistlused, mis on toimunud varem rotatsiooni korras Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis.  Eestil oli esimest korda võimalus võistlusi korraldada 2012. aastal Pärnus.

2017.aasta võistlustele on registreerunud seitsme riigi noored purjetajad– Soome, Rootsi, Taani, Norra, Läti, Leedu ja Eesti. Võisteldakse kahes klassis- Optimist ning Europe. Optimisti klassis on noori purjetajaid võistlemas 180 ning Europe klassis 18.

Võistluste pidulik avatseremoonia saab alguse teisipäeval, kell 18.00 Pärnu Rüütli platsilt, kust ühise rongkäiguga liigutakse Pärnu Vallikääru tervituskõnedeks.  Esimene võistlusstart antakse kolmapäeval kell 11.00 ning finaalsõidud toimuvad laupäeval samuti alates kella 11.00 st.

Reedel on võimalik „Team race“ võistlusi vaadata Postimees online vahendusel otseülekandena. Otseülekannet saab jälgida suurelt ekraanilt nii Pärnu Jahtklubis kohapeal, kui ka Pärnu Keskuse (Aida 7), suurelt ekraanilt. Põhjamaade noorte purjetamise meistrivõistluste võitjaid autasustatakse laupäeval Pärnu Jahtklubi regatikülas.

Kogu võistlusnädala perioodil on Pärnu Jahtklubi muutunud regatikülaks, mis pakub meelelahutust nii võistlejatele kui ka külalistele. Kolmapäeva õhtul kell 20.00 on Pärnu Jahtklubis Pärnu Bluusipäevad ja neljapäeval kell 20.00 ootame kõiki Daniel Levi Bändi kontserdile.

Põhjamaade Noorte purjetamise meistrivõistlusi korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Võistluste toimumist toetavad Pärnu linnavalitsus, Sportland Eesti AS (Helly Hansen),  AS Pomarfin ning Pärnu Vesi

Võistluste kodulehekülg 

Facebook 

Kontakt

Raiko Lehtsalu

Regati direktor

Pärnu Jahtklubi

+3725088493

raiko.lehtsalu@jahtklubi.ee

Anneli Lepp

Pärnu Jahtklubi

+37253439069

anneli.lepp1@gmail.com