Purjetajad tõmbasid edukale hooajale joone alla

Joel Kukk/ Pärnu Postimees

Pärnu jahtklubi merekarud lõpetasid 116. hooaja klubi lipu piduliku langetamise ja lustaka koosistumisega Strandi hotelli Jurmala saalis.

Lipu langetamise au pälvisid edukas noorsportlane Martin Rahnel ja staažikas jahtkapten Viktor Feofanov.

Lõppenud hooaja parimateks jääpurjetajateks kuulutati DN-klassis nii MM- kui EM-regattidel medaleid võitnud Rasmus Maalinn ja noorte Ice Optimistil maailmameistrivõistlustel kulla vääriliselt seilanud Aron Poolma ning Leene Väliste.

Optimisti klassis oli edukaim poiss Martin Rahnel ja parim tüdruk Liise-Kärt Liiber. U12 vanuseklasis oli edukaim pärnulanna Leene Väliste. Klassis Zoom 8 pälvis parima tiitli Martin Rahnel, kes tõi Pärnusse maailmameistri tiitli. ILCA 4 klassis kuulutati klubi edukaimaks noormeheks Andrias Sepp ja parimaks neiuks Angeliina Maria Isabel Õunap. ILCA 6 paadil seilava Karel Ratniku hooaega jääb kaunistama Eesti meistritiitel, niisama särava tulemuse saavutasid RS FEVA paadil Laura Marii Taggu ja Sharon Peetrimäe ning

29er klassis Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu.

Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilasi juhendasid 2022. aastal Elise Umb, Tõnis Vare, Imre Taveter, Johanna Taggu ja Lisbeth Taggu.

Avamerepurjetamises võitis Amserv Toyota Pärnu linna lahtiste meistrivõistluste sarja ORC I grupis Sugar, järgnesid Masu ja Nora Lii.

Väiksemate jahtide ORC II grupis oli parim Põhjatäht, teise koha saavutas Brigitta ja kolmandaks tuli Riin.

Viis kuud kestnud Saku Kesknädalaringi võitis ORC I grupis Sugar, teise auhinna teenis Freya tiim ja kolmas oli Nora Lii. ORC II grupis nautis võidurõõmu Brigitta , pjedestaali madalamatele astmetele seilasid Temper ja XS.

Rahvusvahelises konkurentsis oli klubi edukaim Sugari meeskond, kes krooniti ORC jahtide maailmameistriks ja sportpaatide Euroopa meistriks. Katariina II saavutas MMil kolmanda koha ja tuli Vana maailma tšempionaadil võitjaks.

Hooaja jooksul oli aktiivseim tiim Take Off, kes läbis 1643 meremiili ja sooritas 73 väljasõitu. Aasta matkapurjetajaks kuulutati Imre Lepik, aasta kapteniks Marjaliisa Umb, aasta soodimeheks Priit Kumar, aasta üllatajaks Martin Rahnel ning aktiivseima meeskonna tiitel kuulub Sugarile.

Jahtklubi aktiivse liikme meene pälvisid Jüri Sõber, Külli Martinson, Olavi Post, Tormi Jõgi, Argo Poolma, Kati Poolma, Kadri Lapp, Ülar Jänes, Joel Kukk, Mihkel Kosk, Sven Feofanov, Karl-Hannes Tagu, Andrus Aarna, Elise Umb, Peeter Volkov, Ivar Birk, Ants Vesilo, Riho Prints, Alari Akermann, Erki Melts, Tiit Lepp, Kristjan Mugra, Kati Rahnel, Egon Elstein ja Väino Hallikmägi.