Purjetamine tõi Eestisse sel aastal kõige rohkem tiitlivõistluste medaleid

11.12 kogunesid purjesportlased üle Eesti Tallinnasse, KUMUsse, et ühiselt tunnustada aasta parimaid ja seeläbi kuulutada 2022. aasta purjetamishooaeg lõppenuks.

Eesti Jahtklubide Liidu president Kalev Vapperi tervituskõne aktusel osalenutele:

2022 aasta oli Eesti Jahtklubide Liidu liikmetele edukas. Kokku võitsid meie purjetajad, jääpurjetajad ja surfarid 35 tiitlivõistluste medalit: talisurf 11, jääpurjetajad 9, avamerepurjetajad 8 ja svertpaadisõitjad 7. Seega võime kindlalt väita, et purjetamine ja jääpurjetamine on Eesti kõige edukamad spordialad. Saavutuste poolele võib veel kindlasti lisada meie parimatest purjetajatest koosneva SSL Team Estonia võidu veerandfinaalis ja jõudmise Star Sailors League´i finaali.

EJL-i liikmete arv kasvas lõppeval aastal 42-ni. Iga hooajaga suureneb meie erinevate klubide liikmeskond, üha enam lapsi asub purjetamist õppima spordikoolides ja -seltsides, üha rohkem täiskasvanuid läbib väikelaevajuhi kursused ja alustab purjetamisega. Jätkuvalt hästi on toiminud Meresõbra programm, mis pakub lastele võimalust tutvuda purjetamisega neis kohtades, kus seni veel purjetamist ei tunta.

2022. aastal jätkus edukalt ka eriliste purjetajate programm, läbi mille jõuavad merele puuetega inimesed.
Rõõmu teeb uute vahvate väikesadamate avamine ja olemasolevate renoveerimine, mis võimaldab avastada põnevaid kohti purjetamisvõistluste läbiviimiseks, pakkudes samas uusi sadamakohti nii meie, kui ka välismaistele merematkajatele.
Tore oli ka see, et lõppeval aastal hakkas tööle EJL-i podcast «Mere kutse», mis pakub kõigile huvilistele sisukat kuulamist erinevatel purjetamis- ja mereteemadel.
Oli hea aasta, mis muud, kui purjetame Eesti veelgi paremaks aastal 2023!

2022. aasta parimad

Igal aastal valitakse välja lõppeva aasta parimad ning silmapaistvamad teod ja tegijad purjetamise maastikul. Sellel aastal omistati parimate tiitlid järgmiselt:

Aasta sportlane – William Liiv

Aasta Meeskond – SSL Team Estonia
Aasta jääpurjetaja – Rasmus Maalinn
Aasta treener – Uku Kuusk
Aasta võistlusametnik – Andrus Aarna
Aasta tegu – Zoom8 MM Tilgu sadamas, korraldajad Tilgu jahtklubi ja Kuusalu jahtklubi
Aasta üllataja – William Liiv

Tunnustus pikaajalise ja eduka panuse eest

Eesti Jahtklubide Liit tunnustas pikajalist talisurfi eestvedajat Kalev Allikveeri tehtud töö eest ja omistas talle Eesti Jahtklubide Liidu teenetemärgi. Kalev on tegelenud talisurfuga juba ligi 50 aastat. Kalev Allikveer on endiselt aktiivselt võistluste ja treeningutega seotud, ning nõustab noori sportlasi tehnilistes küsimustes.

«See on minu elu suurim tunnustus!» Rein Ottoson

Pikaajalise ja eduka treeneritöö eest pälvis erilise tänu Rein Ottosson, kellele anti üle Taavi Oru auhind. Meri ja purjetamine on Reinu elus olnud alates lapseeast. Purjetama hakkas ta 1964. a Kalevi jahtklubis Optimistil treener Taavi Oru juhendamisel. Rein meenutas treener Taavi Orut kui suurepärast eeskuju ja väga head treenerit, kelle õpetused teda siiani treeneritöös saadavad.

Ühtlasi autasustati lõpuaktusel Garmin purjetamise Eesti karikasarja võitjad, jääpurjetamise Eesti karikavõistluste parimaid ja EJL avamerepurjetamise Eesti karikasarja sportlasi.

Võistluste tulemused leiad www.puri.ee ja www.esticesailing.ee lehelt.

(Kai Kallas/ Pärnu Postimees)