Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sari lõppeb Tallinna Nädala regatil

Nädalavahetusel aset leidev Tallinna Nädala regatt on finaaliks tänavusele EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarjale. Ühepaadiklassides Laser Radial ja Laser Standard, kahepaadiklassides RS Feva, 29er, 49er ja F18, purjelauaklassides Techno 293, RS:X ja Formula ning Eesti Meistrivõistluste arvestuse väliselt regatil osalevas 470 kahepaadiklassis stardib võistlusel kokku ligi 150 sportlast Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust.

Laser Radial klassis on Eesti Meistrivõistluste sarja liider hetkel Ardi Bogdanov Silver Vahsteini ja Eke Ao Nettani ees. Laser Standard klassis on juhtimas Karl-Martin Rammo, järgnemas Georg Haud ja Martin Aruja.

Kahepaatidest on RS Feval esikohal Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, teisel Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava ning kolmandal Karolin Härm ja Britta Maipuu. Klassis 29er juhivad Eesti MV arvestust Kaarel ja Mihkel Paal Mari-Ann Raudi ja Maris Seersanti ning Rufus Rytövaara ja Tobias Reiteri ees. Juuso ja Henri Roihu on liidriteks 49er klassis, kus teisel kohal Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp ning kolmandal Tõnis Haavel ja Eerik Luka. F18 katamaraanil juhivad sarja Uku Kuusk ja Aivar Soo, järgnemas Mihkel Kosk ja Markko-Rollin Põdra ning Andres Laul ja Ain Roosma.

Techno 293 purjelaua U15 klassis on Eesti MV liidriks Romek Roolaht, teisel positsioonil Emma Viktoria Millend ja kolmandal Anna Maria Millend ning U17 klassis esikohal Daniel Schneider Joonas Vääri ja Alan Mitšulise ees. RS:X purjelaual juhib Ingrid Puusta, kannul Rainer Kasekivi ja Artur Luure. Formula klassi liider on Tristen Erik Kivi Martin Ervini ja Otto Schneideri ees.

Klassides RS Feva, 29er ja 49er koosneb võistlusformaat kvalifikatsioonisõitudest ja finaalidest. Kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, toimuvad reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks on poolfinaali võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal. Ülejäänud klassidele näeb võistlusformaat ette ainult fliidisõitude seeriat.

Finaalsõite kommenteerivad huvilistele kaldal purjetajad Rimo Timm ja Brigita Sepp ning võistlejatele on võimalik kell 13:50 kuni 17:00 kaasa elada nii Pirita jõe idapoolse muuli merepoolses otsas kui internetis Postimees Online otseülekande vahendusel, mida saab pühapäeval jälgida SIIN.

Võistlused avavad reedel kell 13:00 Kalevi Jahtklubi sadamas pidulikult Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Tõnis Kask ja peasekretär Ott Kallas.

Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Tallinna Nädala regati korraldab Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheksast regatist:
1) 25.-27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula
2) 8.-10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
3) 15.-17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 6.-8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18
5) 13.-15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 27.-29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er
7) 24.-26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 14.-16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 21.-23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.